Reklama
Reklama

Spójrz na wyświetlacz telefonu i wykonaj działanie w 30 sekund. Rzadko pada poprawny wynik

Zagadki, rebusy czy łamigłówki pozwalają nie tylko ciekawie spędzić czas i sprawdzić własne zdolności, ale też pomagają ćwiczyć umysł. To świetna zabawa, która jednak wymaga odpowiedniego skupienia. Wśród różnych rodzajów zagadek olbrzymią popularnością cieszą się te matematyczne. Przedstawiamy jedną z nich. Sprawdź, czy rozwiążesz ją w ciągu 30 sekund.

Różnego rodzaju zagadki i szarady mogą pobudzić mózg do intensywniejszej pracy. Ćwiczenie umysłu uczy zaś logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię i wspiera koncentrację. Warto decydować się na to jak najczęściej i to w każdym wieku. Doskonałym pomysłem na ćwiczenie mózgu, a przy okazji sprawdzenie swojej wiedzy, jest na przykład rozwiązywanie zagadek matematycznych. Prezentujemy jedną z nich.

Weź telefon i rozwiąż zagadkę matematyczną

Jedna z ciekawych zagadek matematycznych wymaga wzięcia do ręki telefonu i ustawienia na jego ekranie opcji wpisywania numeru. Trzeba spojrzeć na ekran przedstawiający cyfry (od 0 do 9) i zastanowić się nad odpowiedzią na następujące pytanie: Jaką liczbę otrzymasz po pomnożeniu wszystkich liczb?

Na odpowiedź na to pytanie masz 30 sekund. Przygotuj stoper lub timer, by mierzył upływ czasu. Jeśli nie masz pod ręką telefonu, możesz się posłużyć zamieszczonym poniżej obrazkiem. Start!

Czytaj też: Wiesz, ile cyfr znajduje się na tarczy zegarka? Większość osób udziela błędnej odpowiedzi 

Rozwiązanie jest proste. Nie każdy o tym pamięta

Większość osób, by rozwiązać zadanie, zaczyna mnożyć kolejne cyfry i wyniki: 1 x 2 = 2, 2 x 3 = 6, 6 x 4 = 24 itd. Tymczasem nie trzeba się wcale tak głowić i wykonywać coraz bardziej skomplikowanych obliczeń. Wystarczy pamiętać, że wśród cyfr, które musimy pomnożyć, znajduje się 0.

Cokolwiek się przez nie pomnoży, zawsze otrzymamy 0. Poprawna odpowiedź to zatem zero. To złota zasada matematyki, o której jednak nie każdy pamięta.

Zobacz też:

Przyjrzyj się uważnie. Jaką liczbę widzisz? Ten obrazek podzielił internautów

Ta zagadka matematyczna rozgrzewa internet do czerwoności. Znasz prawidłowy wynik?

To jeden z najdziwniejszych owoców świata. Zaskakuje nie tylko wyglądem, ale też zapachem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nauka | matematyka