Reklama
Reklama

Przyjrzyj się uważnie. Jaką liczbę widzisz? Ten obrazek podzielił internautów

W ostatnim czasie zagadki cieszą się ogromną popularnością w Internecie. Dla wielu są formą rozrywki, dla innych prawdziwym testem na spostrzegawczość. Przyszedł więc czas na kolejną zagwozdkę, tym razem wizualną. Na pozór prosty obrazek podzielił internautów, ponieważ podawane rozwiązania zdecydowanie różnią się pomiędzy sobą, a przecież tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. A ty jaką liczbę widzisz? 

Zagadki to doskonała zabawa oraz sposób na zwiększanie koncentracji czy rozwoju umiejętności analitycznych i logicznych. Jest to również częsta kość niezgody pomiędzy internautami. Z pozoru proste łamigłówki dają u każdego inne rozwiązanie. W przypadku grafiki, która kilka dni temu pojawiła się w Internecie sytuacja ma się podobnie. Przekonaj się, jaką ty widzisz liczbę na obrazku. 

Ta zagadka podzieliła internautów  

Zagadki wizualne z serii "Co widzisz na obrazku?" cieszą się dużą popularnością w mediach społecznościowych i Internecie. W końcu wystarczy spojrzeć, aby uzyskać rozwiązanie zagadki. Co jednak w przypadku, jeśli większość uzyskuje różne rozwiązania?  

O to właśnie chodzi w zagadkach wizualnych. Najczęściej to, co zostanie zauważone jako pierwsze, może wiele powiedzieć o podświadomości, charakterze czy koncentracji. Wobec tego tak wiele osób ochoczo podejmuje wyzwanie sprawdzenia swojego umysłu.  

W ostatnich dniach na platformie X, a więc niedawnym Twitterze została udostępniona zagadka wizualna, która wywołała lawinę komentarzy. Grafika prezentuje okrąg stworzony z białych i czarnych kresek. Spoglądanie może powodować wrażenie, że kreski te się poruszają. Nie to jednak jest sednem tej zagadki, a liczba, którą można dostrzec na obrazku.

Sprawdź również:  Ta zagadka matematyczna rozgrzewa internet do czerwoności. Znasz prawidłowy wynik?

Jaka liczba w rzeczywistości znajduje się na obrazku?  

Wraz z tą zagadką wizualną pojawiła się fala komentarzy. Większość z nich dotyczyła liczby, którą zobaczyć można w okręgu. Liczba ta jednak nie jest tak oczywista. Im dłużej spogląda się na grafikę, tym więcej cyfr się pojawia, a co więcej te dostrzeżone wcześniej, mogą zmieniać kształty.  

W związku z tym zaciekawieni zagadką internauci w komentarzach zaczęli udostępniać dostrzeżone przez nich liczby. Zdecydowanie były one zaskakujące i... różne. Jako prawidłowe rozwiązanie podawano takie liczby jak 345283, 3452839, 45289 czy 8452839. Niektórzy dostrzegali tylko trzycyfrowe liczby, inni nawet tylko jedną cyfrę.  

Większość podawanych rozwiązań jest jednak nieprawidłowa. Poprawną odpowiedzią jest liczba 3452839. Im więcej właściwych cyfr odczytanych z obrazka, tym większa wrażliwość na kontrast, która między innymi pomaga w dostrzeganiu przedmiotów przy słabej widoczności. A tobie udało się dostrzec prawidłową liczbę? 

Zobacz też:

​Szybki test na inteligencję. Jak uzupełnić to równanie, by miało sens?

​To najbardziej podchwytliwa zagadka, jaką widziałeś. Brakującą cyfrą wcale nie jest 6

Masz 30 sekund na rozwiązanie tego równania. Szybki test na inteligencję, który wielu oblewa

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka | nauka