Reklama
Reklama

Przełóż jedną zapałkę, by uzyskać właściwy wynik. Mało kto to potrafi

Zagadki z zapałkami są świetnym sposobem ćwiczenia umysłu i spostrzegawczości, a także formą rozrywki. Wiele z nich z pozoru wydaje się dziecinnie prosta, lecz w rzeczywistości przysparzają niemałego kłopotu. Na rozwiązanie czeka więc kolejna zagadka z zapałkami. Aby to zrobić, należy spełnić tylko jeden warunek — można przestawić wyłącznie jedną zapałkę. Przekonaj się, czy dasz sobie radę.  

Dawniej zagadki z zapałkami dostępne były tylko na opakowaniach z tym produktem. Teraz bez problemu można znaleźć je w Internecie. Co więcej, cieszą się niemałą popularnością. Im prostsze, tym przysparzają większego kłopotu. Przekonaj się, jak będzie w przypadku tej zagadki. 

Zagadka z zapałkami — dziecinnie prosta czy jednak nie do końca?

Powszechnie dostępne łamigłówki z zapałkami są hitem Internetu i przy okazji tematem wielu dyskusji. Często spotkać się można z żywymi rozmowami, które dotyczą potencjalnych rozwiązań zagadki. W większości przypadków prawidłowa odpowiedź może być tylko jedna. 

Jeśli chodzi o zagadki z zapałkami, sytuacja ma się podobnie. Skonstruowane są one tak, aby wykonanie danego ruchu prowadziło do rozwiązania zadania. Na pozór wydaje się to być dziecinnie proste, jednak dłużej przyglądając się danemu działaniu, człowiek szuka podstępu. W końcu zagadka nie może być aż tak prosta, prawda?  

Sprawdź również: Masz 30 sekund na rozwiązanie tego równania. Szybki test na inteligencję, który wielu oblewa 

Wykonaj jeden ruch zapałką. Jakie jest rozwiązanie zagadki?  

Przyszedł więc czas na kolejną odsłonę łamigłówki z zapałkami. Ot, prosto wyglądające równanie. Zadaniem jest przesunięcie jednej zapałki, aby stało się ono poprawne.  

Czas? Tak jak to bywa w tego typu zagadkach, najlepiej byłoby zrobić to tak szybko, jak to możliwe. Liczy się jednak przede wszystkim dobra zabawa i w rezultacie poprawne rozwiązanie. 

Wobec tego, w tej zagadce należy przesunąć jedną zapałkę w działaniu: 3+2=4. Wydaje się być to banalnie proste, a jak jest w rzeczywistości? Otóż wystarczy za pomocą ruchu zapałką liczbę 3 zamienić w liczbę 2 i tym sposobem stworzyć poprawne działanie: 2+2=4. A tobie udało się samodzielnie znaleźć rozwiązanie?  

Zobacz też:

​Tę zagadkę rozwiążą tylko orły z matematyki. Jak z trzech zer zrobić szóstkę?

​To jest zagadka dla czwartej klasy podstawówki. Mało kto jest w stanie podać dobry wynik

Rekiny w Bałtyku mają trzy metry i wagę 200 kg. Czy są niebezpieczne?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka