Reklama
Reklama

​Podchwytliwe zadanie z matematyki. Większość osób myli się na tym działaniu

Matematyka dumnie dzierży tytuł królowej nauk, jednak nawet z pozoru proste wyrażenia, mogą stanowić problem. Szczególnie jeśli zapomnimy o podstawach, takich jak kolejność wykonywania działań. Jest to wiedza ze szkoły podstawowej, więc każdy powinien ją mieć w małym paluszku. Spróbuj rozwiązać to podchwytliwe zadanie z matematyki.

Pamiętaj o fundamentach

Czasem błędny pierwszy krok może za sobą pociągnąć lawinę, na której końcu, w przypadku działań matematycznych, będzie błędny wynik. Tak właśnie się dzieje, gdy zapominamy o kolejności wykonywania obliczeń. W matematyce bez wątpienia jest to fundament naszych działań i obliczeń. Pamiętajmy więc, że w pierwszej kolejności musimy obliczyć wyrażenia w nawiasach, następnie pierwiastkowanie lub potęgowanie, dalej dzielenie lub mnożenie, a na końcu dodawanie lub odejmowanie. Po tej powtórce materiału ze szkoły podstawowej możemy zabierać się do rozwiązywania tego podchwytliwego zadania z matematyki.

Sprawdź również: Tego zadania nie potrafią rozwiązać nawet studenci. Masz tylko 30 sekund na odpowiedź

Podchwytliwe zadanie z matematyki — sposób rozwiązania

Mając na uwadze kolejność wykonywania działań, powinniśmy zacząć od dzielenia, czyli 3 i ⅓. Dzielenie ułamków to tak naprawdę mnożenie przez odwrotność, więc w tym przypadku 3 × 3 = 9. Właśnie w tym momencie wiele osób popełnia błąd przy ułamku, co wpływa na dalsze rozwiązywanie tego zadania. Po pierwszym obliczeniu pozostaje nam wyrażenie 9 - 9 + 1. Wszystkie działania są równoważne, więc wykonujemy je od lewej do prawej strony. W pierwszej kolejności będzie to 9 - 9 = 0, a następnie 0 + 1 = 1. W takim przypadku wynik działania 9 - 3 / ⅓ + 1 = 1. Udało ci się prawidłowo obliczyć za pierwszym razem?

Zobacz też:

​Ta zagadka tylko na pierwszy rzut oka wydaje się banalna. Większość internautów podaje zły wynik

​Zagadka dla matematycznych orłów. Jeśli nie uważałeś w szkole, nie masz szans

​Chodziłeś na wagary na matematyce? Nie dasz rady rozwiązać tej zagadki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka