Reklama
Reklama

​Podchwytliwe zadanie z matematyki. Większość osób myli się na tym działaniu

Matematyka dumnie dzierży tytuł królowej nauk, jednak nawet z pozoru proste wyrażenia, mogą stanowić problem. Szczególnie jeśli zapomnimy o podstawach, takich jak kolejność wykonywania działań. Jest to wiedza ze szkoły podstawowej, więc każdy powinien ją mieć w małym paluszku. Spróbuj rozwiązać to podchwytliwe zadanie z matematyki.

Pamiętaj o fundamentach

Czasem błędny pierwszy krok może za sobą pociągnąć lawinę, na której końcu, w przypadku działań matematycznych, będzie błędny wynik. Tak właśnie się dzieje, gdy zapominamy o kolejności wykonywania obliczeń. W matematyce bez wątpienia jest to fundament naszych działań i obliczeń. Pamiętajmy więc, że w pierwszej kolejności musimy obliczyć wyrażenia w nawiasach, następnie pierwiastkowanie lub potęgowanie, dalej dzielenie lub mnożenie, a na końcu dodawanie lub odejmowanie. Po tej powtórce materiału ze szkoły podstawowej możemy zabierać się do rozwiązywania tego podchwytliwego zadania z matematyki.

Sprawdź również: Tego zadania nie potrafią rozwiązać nawet studenci. Masz tylko 30 sekund na odpowiedź

Podchwytliwe zadanie z matematyki — sposób rozwiązania

Mając na uwadze kolejność wykonywania działań, powinniśmy zacząć od dzielenia, czyli 3 i ⅓. Dzielenie ułamków to tak naprawdę mnożenie przez odwrotność, więc w tym przypadku 3 × 3 = 9. Właśnie w tym momencie wiele osób popełnia błąd przy ułamku, co wpływa na dalsze rozwiązywanie tego zadania. Po pierwszym obliczeniu pozostaje nam wyrażenie 9 - 9 + 1. Wszystkie działania są równoważne, więc wykonujemy je od lewej do prawej strony. W pierwszej kolejności będzie to 9 - 9 = 0, a następnie 0 + 1 = 1. W takim przypadku wynik działania 9 - 3 / ⅓ + 1 = 1. Udało ci się prawidłowo obliczyć za pierwszym razem?

Zobacz też:

​Tylko matematyczne orły dadzą radę to obliczyć. Większość popełnia błąd

Ile kwadratów widzisz na zdjęciu? Jeśli podasz prawidłową odpowiedź, będziesz wyjątkiem

Ile kółek widzisz? Większość osób daje się oszukać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka