Reklama
Reklama

​Masz 15 sekund. Ułożysz w tym czasie wyraz z rozsypanki?

Słowniki języka polskiego kategoryzują od 150 do 200 tys. wyrazów. Jednak nie uwzględnia się w nich, chociażby słów potocznych, a także specjalistycznych czy branżowych. Wtedy ta liczba staje się ogromna, a znajomość wszystkich jest niemożliwa. Właśnie dlatego ułożenie słowa z rozsypanki literowej w 15 sekund jest niezwykle trudne.

9 liter i tylko 15 sekund na ułożenie prawidłowego wyrazu

Układanie wyrazów z rozsypanki literowej przyda się nie tylko podczas gry w Scrabble. Jest to również świetny trening naszej pamięci oraz mózgu. Możemy dodatkowo podkręcić poziom trudności, wywołując presję czasową. W tym przypadku najlepiej będzie ustawić stoper lub minutnik na 15 sekund. Sprawdź, czy dasz ułożyć ten dziewięcioliterowy wyraz, zanim wybrzmi dźwięk sygnalizujący koniec czasu.

Sprawdź również: Myślisz, że znasz odpowiedź? To działanie podzieliło internautów. Większość podaje zły wynik

Jeśli wierzyć internetowym słownikom przeznaczonym dla graczy Scrabble, w języku polskim jest blisko 300 tysięcy wyrazów dziewięcioliterowych. Z podanych w tej zagadce liter można z kolei ułożyć aż... 205 słów! Szkopuł polega na tym, że trzeba wykorzystać wszystkie podane litery. Z tego względu w przypadku tej zagadki prawidłowym rozwiązaniem jest tylko i wyłącznie jeden wyraz!

Wiesz, o jakie słowo chodzi? Jest to wyraz, którym określamy jeden z kolorów występujący się m.in. w tęczy. Prawidłowa odpowiedź to... fioletowy, czyli barwa, która powstaje po połączeniu czerwonego z błękitnym. Kojarzy się z uduchowieniem, szlachetnością oraz władzą. W przyrodzie naturalny fioletowy kolor mają, chociażby niektóre minerały np. dumortieryt czy ametyst.

Zobacz też:

​Szybki test na inteligencję. Jak uzupełnić to równanie, by miało sens?

​To najbardziej podchwytliwa zagadka, jaką widziałeś. Brakującą cyfrą wcale nie jest 6

Masz 30 sekund na rozwiązanie tego równania. Szybki test na inteligencję, który wielu oblewa

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nauka