Reklama
Reklama

​Który ślimak wygląda inaczej? Zagadka dla naprawdę spostrzegawczych

Jak w morzu identycznych elementów rozpoznać jeden, który różni się od innych tylko małym szczegółem? Właśnie dzięki wysoko rozwiniętej spostrzegawczości. Dlatego tak ważny jest regularny trening naszego mózgu. Spróbuj go wykonać, znajdując na obrazku jednego ślimaka, który wygląda inaczej od pozostałych.

Ślimak, jaki jest, każdy widzi, ale jeden jest inny!

Gdy spróbujemy sobie wyobrazić ślimaka, od razu w głowie widzimy obraz, na który składa się z obślizgłego ciała oraz charakterystycznie skręconej muszli. To właśnie ten element jest najczęściej rysowany, gdy mamy za zadanie naszkicować jego podobieństwo. Właśnie takie ślimaki z różnokolorowymi muszlami znajdują się rysunku w tej zagadce. Jest ich naprawdę dużo, a w dodatku czerwone, fioletowe, niebieskie, różowe czy żółte muszle tworzą duże utrudnienie poznawcze dla naszego mózgu. Większość z nich ma na muszli klasyczną spiralę, jednak jeden z nich wygląda inaczej. Na jego muszli znajduję się... serce. Dasz radę go znaleźć?

Sprawdź również: Zadanie z podręcznika z podstawówki. Większość internautów nie potrafi go rozwiązać

Posegregowanie wielu elementów, które co prawda mają podobne kształty, ale różnią się kolorem i znalezienie tego jednego odmiennego może być naprawdę trudne. Dodatkowym utrudnieniem może być fakt, że muszle ustawione są w różnych kierunkach, co nie pomaga w odnalezieniu różniącego się elementu. Taktyka, którą przyjmujemy do znalezienia rozwiązania, może być różna. Jedni patrzą na całość obrazka i skanują go wzrokiem bez żadnego sposobu, by znaleźć różnicę. Inni analizują każdy element linijka po linijce. Każda metoda jest dobra, gdy prowadzi nas do dobrego rozwiązania. W tym przypadku znalezienia ślimaka z serduszkiem na muszelce.

Nie znalazłeś go jeszcze? Spójrz na lewą stronę obrazka, mniej więcej w jego połowie i szukaj koloru pomiędzy czerwonym a pomarańczowym.

Zobacz też:

​Szybki test na inteligencję. Jak uzupełnić to równanie, by miało sens?

​To najbardziej podchwytliwa zagadka, jaką widziałeś. Brakującą cyfrą wcale nie jest 6

Masz 30 sekund na rozwiązanie tego równania. Szybki test na inteligencję, który wielu oblewa

INTERIA.PL