Reklama
Reklama

​Jesteś spostrzegawczy? Słonia w tym pokoju znajdują jedynie najlepsi

W internecie możemy znaleźć wiele łamigłówek, które są związane czy to z zadaniami matematycznymi, czy też sprawdzają nasze logiczne myślenie. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z testem na spostrzegawczość. Sprawdź, czy dasz radę odnaleźć... słonia na tym obrazku, co udaje się tylko najlepszym.

Co to jest spostrzegawczość i jak ją ćwiczyć?

Umiejętność tzw. zaangażowanej obserwacji to właśnie to, co nazywamy spostrzegawczością. Dzięki niej możemy dostrzegać nie tylko szczegóły, ale także zależności między elementami. Osoby uważane za spostrzegawcze mają również łatwość w oddzielaniu ważnych informacji od tych drugorzędnych. Ćwiczyć tę umiejętność możemy na wiele różnych sposobów, na przykład grając w proste gry komputerowe takie jak kulki czy pasjans. Świetnym treningiem będzie także układanie puzzli, wyszukiwanie różnic między dwoma obrazkami czy też odszukiwanie ukrytego elementu. Właśnie w ten ostatni sposób możesz przećwiczyć swoją spostrzegawczość, rozwiązując naszą zagadkę.

Sprawdź również: Ta zagadka matematyczna rozgrzewa internet do czerwoności. Znasz prawidłowy wynik?

Znajdziesz słonia na tym obrazku?

Na pierwszy rzut oka na obrazku możemy zauważyć pokój, w którym jest ogromny bałagan. Otwarta szafa, pudełka na podłodze. Wszędzie pełno jest zabawek, ubrań, a także wszelkiego rodzaju bibelotów. Choć wydawałoby się, że słoń powinien być na tyle duży, że jego odnalezienie nie powinno być problemem. Nic bardziej mylnego. Na tym obrazku słoń jest naprawdę mały, a poza tym nie jest to zwykłe zwierzę, a słoń jest jedynie fragmentem innego elementu, co znacznie utrudnia jego odnalezienie. Udało ci się go odszukać? Jeśli nie, możesz skorzystać z naszej wskazówki — żeby znaleźć słonia, szukaj koloru fioletowego w prawym dolnym rogu obrazku. Masz go?

Zobacz też:

Przełóż jedną zapałkę, by uzyskać właściwy wynik. Mało kto to potrafi

​Szybki test na inteligencję. Jak uzupełnić to równanie, by miało sens?

​To najbardziej podchwytliwa zagadka, jaką widziałeś. Brakującą cyfrą wcale nie jest 6

INTERIA.PL