Reklama
Reklama

​Ile kotów widzisz na obrazku? Tylko naprawdę spostrzegawczy podają dobrą odpowiedź

W mediach społecznościowych co rusz pojawiają się zagadki na spostrzegawczość lub testy na inteligencję, które osiągają milionowe zasięgi. Jest to bardzo dobra informacja, gdyż tego typu ćwiczenia świetnie wpływają na nasz umysł. Sprawdź, czy uda ci się rozwiązać tę zagadkę dla naprawdę spostrzegawczych i odnaleźć na obrazku wszystkie koty.

Sprawdź, czy jesteś naprawdę spostrzegawczy!

Spostrzegawczość to umiejętność spostrzegania wielu rzeczy naraz, a także wyszukiwania szczegółów. Właśnie ta umiejętność jest potrzebna, by na obrazku dostrzec dobrze ukryte detale. Takimi bez wątpienia są dwa koty na powyższej fotografii. Właśnie tego typu zadania będą idealne dla osób, które chcą sprawdzić swoją spostrzegawczość, bądź ją rozwinąć. Dla treningu warto także układać pasjansa czy puzzli, a także gra w proste gry komputerowe (np. kulki) czy wyszukiwanie różnic między dwoma obrazkami, czy elementami.

Sprawdź również: Ten test osobowości pokaże, jakimi osobami się otaczasz. Którego motyla wybierasz?

Jeden obrazek i... no właśnie, ile kotów widzisz na obrazku?

Obrazek, którym posługujemy się w tej zagadce, został opublikowany na Tik Toku przez użytkownika o nicku HecticNick. Możemy na nim zobaczyć rodzinę, która prawdopodobnie spędza popołudnie w salonie swojego domu. Kobieta oraz mężczyzna siedzą na fotelach, a na podłodze bawi się dziewczynka. Jednak najważniejszą częścią tej zagadki jest skupienie się na szczegółach i odnalezienie wszystkich znajdujących się tam kotów.

Sprawdź również: Test osobowości na czerwiec. Wybierz drzwi, a dowiesz się, z czym zmierzysz się w tym miesiącu

Już pierwszy rzut oka na obrazek sprawia, że wzrok przyciąga gazeta, którą czyta mężczyzna. Wystarczy, że spojrzymy lekko w dół i w prawo, by odnaleźć pierwszego kota. Jest on czarny i leży pod nogami mężczyzny. Trochę trudniejsza będzie sprawa z drugim kotem, który jest znacznie mniej widoczny, gdyż lepiej wtapia się w otoczenie. Gdzie go szukać? Spójrz na kolana kobiety siedzącej na drugim fotelu. Udało się!

Zobacz też:

​Podasz poprawny wynik w mniej niż 10 sekund? To potrafią tylko najlepsi matematycy

Czy trzeba wyciągać wtyczki z gniazdek w czasie burzy? Wiele osób wierzy w fałszywą wersję

Możesz przesunąć tylko jedną cyfrę, żeby równanie się zgadzało. Prawie wszyscy robią to źle

INTERIA.PL