Chwila nieuwagi i popełnisz błąd. Niewiele osób potrafi rozwiązać to działanie w 10 sekund
Myślisz, że proste działania matematyczne nie mogą cię zaskoczyć? Wystarczy chwila nieuwagi, by popełnić błąd, zwłaszcza gdy w grę wchodzi kolejność wykonywania działań. Dodatkowo tylko nieliczni potrafią rozwiązać to zadanie w mniej niż 10 sekund. Sprawdź, czy należysz do tej grupy.
To właśnie ten zestaw zasad, znany jako kolejność wykonywania działań, jest kluczowy w rozwiązywaniu tego typu zagadek. Stosując się do niego krok po kroku, nie powinniśmy mieć żadnych problemów z podaniem prawidłowego wyniku. Jednak wystarczy chwila nieuwagi, by cała nasza praca poszła na marne. Jaka jest kolejność wykonywania działań? Zaczynamy zawsze od działań w nawiasach. Następnie przechodzimy do pierwiastkowania lub potęgowania. W dalszej kolejności wykonujemy dzielenie lub mnożenie, a na końcu dodawanie lub odejmowanie. W przypadku dzielenia lub mnożenie oraz dodawania lub odejmowania wykonujemy obliczenia od lewej do prawej strony.
Sprawdź również: Co jest większe? Większość osób w ciągu sekundy poda wynik. I się pomyli
Zgodnie z kolejnością wykonywania działań tę zagadkę matematyczną dla skupionych zaczynamy od nawiasu, a w nim odejmowania 4 - 2 = 2. Następnie wynik, który otrzymaliśmy w nawiasie, podnosimy do potęgi drugiej, co daje nam 4. Po tych obliczeniach nasze wyrażenie wygląda następująco: 8 - 2 + 3 × 4 / 2. Znów sięgamy do kolejności wykonywania działań i wykonujemy dzielenie oraz mnożenie od lewej do prawej strony:
- 3 × 4 = 12
- 12 / 2 = 6
Pozostało nam jedynie dodawanie i odejmowanie:
- 8 - 2 = 6
- 6 + 6 = 12
Oznacza to, że wynik tej zagadki matematycznej dla skupionych to 12.
Zobacz też:
Wyliczysz to w pamięci? Poprawny wynik podaje mniej niż połowa osób
Szybka rozgrzewka dla mózgu. Ile czasu potrzebujesz, by podać wynik?
Masz 10 sekund, by podać odpowiedź. Jeśli się nie pomylisz, możesz być dumny