Reklama
Reklama

Zaskakujący sposób na modne piegi. Wykonasz je przy pomocy warzywa

Dawniej piegi uznawane były za defekt i na wszelkie sposoby usuwane, jeśli już pojawiły się na skórze. Obecnie jednak uchodzą za bardzo modne i jeśli dana osoba ich nie posiada, istnieją wręcz specjalne techniki ich dorabiania. Zwykle stosuje się w tym celu kosmetyki, jednak pewna influencerka podzieliła się innym sposobem ich nakładania. Wykorzystuje do tego… popularne warzywo.

Dawniej piegi uznawano za element szpecący twarz — teraz wiele pań specjalnie je sobie domalowuje, ponieważ są modne, a wręcz uchodzą za atrakcyjne. Niektórzy decydują się nawet na tatuaże imitujące piegi. Najlepiej jednak wybrać ich nieinwazyjną, zmywalną wersję, która będzie się prezentować naturalnie. Do wykonania takich piegów może się przydać popularne warzywo.

Czym są i jak powstają piegi?

Piegi to brązowe lub pomarańczowe plamki, które pojawiają się czasem na skórze na skutek działania słońca. Odpowiada za nie pigment zwany melaniną, którego organizm produkuje więcej, gdy często przebywa się na słońcu. Piegi są gładkie w dotyku i płaskie — nie wystają ponad powierzchnię skóry, jak pieprzyki. Najczęściej pojawiają się na twarzy, ramionach i dekolcie, przy czym u niektórych osób są widoczne jedynie latem, podczas gdy u innych są wyraźne przez cały rok.

Piegi są skutkiem zaburzeń rozłożenia melaniny w skórze. Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania ich pojawianiu się jest odpowiednia ochrona skóry przed słońcem. Choć dawniej większość osób chciała się ich pozbyć, obecnie wielu ludzi uważa, że piegi to atrakcyjna ozdoba twarzy. 

Czytaj też: Pastelowe paznokcie już wkrótce będą nosić wszystkie kobiety. Poproś swoją stylistkę o taki wzór 

Piegi z brokułu. Prosty sposób na naturalne piegi

Wiele osób marzy o piegach na twarzy. Chodzi jednak o to, by prezentowały się możliwie jak najbardziej naturalnie. Doskonałym rozwiązaniem jest użycie henny, jednak najpierw należy się upewnić, czy nie mamy na nią alergii. Popularnością cieszą się i inne techniki makijażowe - na przykład metoda ze szczoteczką do zębów i samoopalaczem.

Jak jednak uzyskać efekt naturalny, a przy tym łatwo zmywalny? Influencerka @cajsawessberg podzieliła się na Instagramie zaskakującym i niewątpliwie oryginalnym sposobem wykonywania zmywalnych piegów. Wykorzystuje do tego gałązkę brokułu i bronzer. Nakłada go na powierzchnię brokułu, a następnie odbija wzór na twarzy. Efekt jest bardzo naturalny, a przy tym "brokułowe piegi" można zmyć w każdej chwili. 

Zobacz też:

To najmodniejsza kurtka sezonu. Idealna na chłodne dni

Czółenka Mai Bohosiewicz będą nosić wszyscy. Tak wygodne, że żal zdejmować

Ta maść powinna się znaleźć w każdej kosmetyczce. Usuwa zmarszczki za grosze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: makijaż