Reklama
Reklama

Zamiast wrzucić do sałatki, wykorzystaj w codziennej pielęgnacji. Twoja cera ci podziękuje

Przebarwienia na skórze tworzą się w efekcie nadprodukcji melaniny. Większe lub mniejsze plamki mogą być efektem naturalnego starzenia się skóry, ale też ekspozycji na światło słoneczne czy zmian hormonalnych. Nie trzeba sięgać po drogie kosmetyki, by się ich pozbyć. Większość z nich usuniemy naturalnymi sposobami, wykorzystując między innymi pomidory. Podpowiadamy, jak włączyć je do codziennej pielęgnacji skóry.

Domowe maseczki są w stanie bardzo pomóc skórze — pielęgnują ją, odżywiają, nawilżają, spowalniają procesy starzenia, a także dodają blasku. Można je przygotować z wielu różnych produktów, które znajdziemy w niemal każdej kuchni. 

Większość pań i panów kojarzy świetnie maseczki ogórkowe, które oczyszczają skórę i działają na nią kojąco. Okazuje się, że inny popularny produkt spożywczy jest w stanie poradzić sobie z przebarwieniami i doskonale nadaje się do cery trądzikowej. Jak wykonać maseczkę z pomidorów i jakie efekty może przynieść jej stosowanie? Wyjaśniamy.

Pomidory a przebarwienia skóry. Jak mogą pomóc?

Pomidor jest w stanie pomóc w likwidacji przebarwień skóry. Wystarczy pokroić go w plastry i położyć na twarzy, pozostawiając na 20 minut, a sok, który z niego wycieknie dokładnie w nią wetrzeć.

Z przebarwieniami poradzi też sobie świetnie maseczka pomidorowo-cytrynowa. Cytryna również świetnie radzi sobie z przebarwieniami skóry, dzięki dużej zawartości witaminy C. Pomidor pomoże zmniejszyć stan zapalny, a także widoczność porów. By wykonać pielęgnacyjną mieszankę, wystarczy do soku z połowy pomidora dodać 4 łyżki soku z cytryny. Wszystko dokładnie mieszamy i nakładamy na twarz przy pomocy wacika. Pozostawiamy maseczkę na skórze na kwadrans, a następnie spłukujemy wodą.

Czytaj też: Wygładza skórę jak botoks. Woda Królowej Węgier to sekret młodości 

Pomidory a trądzik. Domowa maseczka na wypryski

Pomidory to źródło wielu witamin i minerałów. Znajdziemy w nich między innymi witaminę A, witaminę C, E, K czy witaminy z grupy B. To również źródło magnezu, żelaza czy potasu. Właśnie dlatego warto włączać je do codziennej diety. Mogą być jednak również stosowane zewnętrznie, na przykład jako środek na wypryski. 

Przy pomocy pomidorów można przygotować między innymi maseczkę pomidorową z twarogiem o działaniu oczyszczającym i nawilżającym oraz antytrądzikową maseczkę ze szczawiu i pomidora, którą należy nakładać co drugi dzień przez 3-4 tygodnie.

Najważniejszym elementem maseczek na wypryski jest miąższ pomidora. Skutecznym sposobem na zmiany skórne będzie dodanie do niego mąki ziemniaczanej. W tym celu ze sparzonego i obranego ze skórki warzywa trzeba wybrać miąższ, przełożyć go do miseczki, a następnie dodać do niego łyżkę mąki ziemniaczanej. Całość rozgniatamy widelcem i mieszamy, po czym nakładamy na twarz i pozostawiamy na niej przez około 15-20 minut. Stosowanie takiej maseczki co dwa dni wkrótce powinno przynieść rewelacyjne efekty i pomóc w pozbyciu się wyprysków.

Zobacz też:

Kozaki, które wyszczuplają i wydłużają nogi. Ten kolor, to hit

Wyciśnij i nałóż na twarz. Skóra będzie rozświetlona i napięta, a zmarszczki spłycone

Koloryzacja włosów się nie udała? Ten produktem usuniesz farbę i zabezpieczysz końcówki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja