Reklama
Reklama

Wystarczy 10 kropli, by włosy rosły jak szalone. Niezawodny olejek, który kupisz za mniej niż 10 zł

Olejek rycynowy może pomóc wzmocnić rzęsy, brwi oraz włosy. Kupimy go w aptece za kilka złotych, a duża wydajność sprawia, że wystarczy na długi czas. Jeśli pasma są słabe i cienkie, końcówki rozdwojone, a włosy wypadają, warto po niego sięgnąć i poprawić ich kondycję. Dzięki wcierce z olejku rycynowego już wkrótce będzie można się cieszyć bujną fryzurą.

Olej rycynowy, znany też jako olej rącznikowy, to produkt otrzymywany z nasion rącznika pospolitego. Jest z nich wyciskany na zimno, a następnie wygotowywany z wodą, by nastąpił rozkład toksycznej rycyny. Olejek rycynowy i olej rycynowy to w zasadzie to samo, jednak warto mieć na uwadze, że czasami określenie "olejek" jest stosowane do mieszaniny różnych olejków.

Olej rycynowy korzystnie wpływa na włosy, wzmacniając je i pomagając im się zregenerować. Dzięki niemu szybciej rosną i stają się lśniące. Jak go stosować, by uzyskać taki efekt? Podpowiadamy.

Olejek rycynowy na włosy – jak go stosować?

Olejek rycynowy można wcierać w rozdwojone końcówki włosów. Pomoże im się zregenerować również, gdy są przesuszone. Na jego właściwościach skorzystają też włosy cienkie, rzadkie i słabe.

Z olejku rycynowego można wykonać fantastyczną wcierkę do włosów. W dodatku jest to niezwykle proste. Wystarczy podgrzać 10-20 kropli olejku, dopasowując jego ilość do długości i gęstości pasm. Ciepły olejek wcieramy następnie kolistymi ruchami w skórę głowy i włosy. Aby przyspieszyć i wzmocnić jego działanie, należy zwinąć włosy na czubku głowy, zabezpieczyć je czepkiem i podgrzać suszarką. Po upływie 10 minut czepek należy zdjąć, a włosy umyć szamponem i nałożyć na nie odżywkę. Taka wcierka z olejku rycynowego pomoże poprawić kondycję pasm.

Czytaj też: Wystarczy kilka kropel, by odżywić i nawilżyć skórę. Świetny naturalny kosmetyk na zimne dni 

Olejek rycynowy na włosy – efekty stosowania

Olejek rycynowy wykazuje właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Dzięki temu pomaga zwalczać infekcje skóry głowy. Jest też źródłem wielu składników odżywczych, które wnikają w skórę głowy i włosy, poprawiając ich kondycję. Wspierają zdrowy i szybszy wzrost włosów, przeciwdziałają ich wypadaniu, a także dbają, by włosy były gładkie, lśniące i wyraźnie gęstsze. Pasma stają się też miękkie i puszyste, co dodaje kobiecie uroku. 

Zobacz też:

Wyciśnij i nałóż na twarz. Skóra będzie rozświetlona i napięta, a zmarszczki spłycone

Koloryzacja włosów się nie udała? Ten produktem usuniesz farbę i zabezpieczysz końcówki

To imię powoli wymiera. Prawie każdy ma babcię, która je nosi, ale "młodzi" go nie lubią

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja | włosy