Reklama
Reklama

Włoski manicure wjeżdża na salony. Optycznie wysmukla płytkę i wydłuża paznokcie

Długie i smukłe paznokcie to marzenie niejednej kobiety. Podążając za tym pragnieniem, wiele z nich decyduje się na przedłużenia wykonane z żelu bądź akrylu. Na szczęście jest również inne rozwiązanie, o wiele szybsze i tańsze. Wystarczy w odpowiedni sposób pomalować paznokcie, a za pomocą iluzji optycznej je wydłużysz. Poznaj tajniki włoskiego manicure, który nie bez powodu jest hitem. 

Posiadanie efektu długich paznokci bez ich przedłużania jest możliwe, dzięki technice malowania paznokci zwanej “italian manicure". Świetnie sprawdzi się u kobiet, które nie chcą robić żelowych przedłużeń, a także u tych, które pragną mieć smukłe paznokcie, ale jednocześnie nie przepadają za niepraktyczną długością. Na czym polega na technika?  

Prosty trik na optyczne wydłużenie paznokci  

Był już francuski manicure, tym razem pora na włoski. To metoda malowania paznokci, której celem jest ich optyczne wydłużenie. Mają sprawiać wrażenie dłuższych i smuklejszych niż są w rzeczywistości.  

Zazwyczaj najlepiej sprawdza się przy malowaniu paznokci na jednolity kolor. Technika polecana jest więc kobietą, które lubią minimalistyczne stylizacje. Co więcej, najlepiej sprawdzi się u osób, które mają szeroką płytkę paznokcia.  

To proste w zastosowaniu rozwiązanie jest hitem nie bez powodu. Należy wyjść od tego, że jest niezwykłą oszczędnością czasu i pieniędzy. Nie trzeba spędzać długich godzin na żelowym przedłużaniu, za które płaci się niemałe kwoty, aby móc cieszyć się z efektu długich paznokci. 

Dodatkowo taka technika jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które mają problem z zapuszczeniem paznokci, nie przepadają za żelami i hybrydami bądź ze względu na wykonywany zawód nie mogą sobie pozwolić na noszenie rzeczywiście długich paznokci. 

Zobacz również: Robisz samodzielnie manicure? Uważaj, by nie popełnić tych błędów

Jak zrobić włoski manicure?

Jedną z wielu zalet włoskiego manicure jest fakt, że nie wymaga dużo czasu i jest bardzo łatwy w wykonaniu. Co więcej, nie wymaga specjalistycznego sprzętu, a więc bez problemu można wykonać go w zaciszu domu. Chętnie jest również wykonywany w wielu salonach. 

Tak jak w przypadku każdego manicure podstawą jest odpowiednie oczyszczenie paznokci, prawidłowe przygotowanie skórek, a także obranie pożądanej długości oraz kształtu. W zależności od własnych preferencji może on być np. prostokątny bądź owalny.  

Technika "italian manicure" podkreśla piękno paznokcia. Nie polega na zdobieniu czy stosowaniu konkretnego designu, ale na technice malowania paznokci. Wykonywany jest zazwyczaj z wykorzystaniem jednego koloru.

Polega na dotarciu jak najbliżej do skórek, ale bez dotykania skóry. Następnie pędzelek należy pociągnąć w kierunku czubka paznokcia, pokrywając przy tym lakierem środek, zostawiając niewielką szczelinę pomiędzy krawędzią paznokcia a lakierem. W ten sposób otrzymuje się iluzję optyczną, dzięki której paznokcie wyglądają na długie i smukłe.  

Zobacz też:

Już nie szorty. W tym roku modne będą spodnie w stylu Julii Wieniawy

To najmodniejsza kurtka sezonu. Idealna na chłodne dni

Czółenka Mai Bohosiewicz będą nosić wszyscy. Tak wygodne, że żal zdejmować

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | moda | paznokcie