Reklama
Reklama

Robisz samodzielnie manicure? Uważaj, by nie popełnić tych błędów

Wcale nie trzeba chodzić do kosmetyczki, aby cieszyć się pięknymi paznokciami. Pielęgnacja dłoni w domu może przynieść równie estetyczne skutki. Wystarczy, ze będziesz się stosować do tych kilku wskazówek. Poznaj tajniki domowego manicure’u, dzięki którym twoje dłonie i paznokcie będą wyglądać jak po wizycie u najlepszej specjalistki.

Domowy manicure to dla niektórych wyzwanie. Jednak wcale nie musi tak być. Dzięki prostym, ale sprawdzonym zabiegom będziesz mógł skutecznie zadbać o dłonie oraz paznokcie.

Bądź delikatna! Twarde narzędzia nie zawsze są dobre

Częstym błędem, który popełniamy podczas pielęgnacji paznokci, jest używanie twardych narzędzi. Okazuje się, że to właśnie one mogą wpływać na rozdwajanie się i łamanie płytki paznokcia. Twarde narzędzia, które służą do piłowania, szlifowania paznokci oraz odsuwania skórek są często przyczyną powstawania niewielkich urazów, których nie widać gołym okiem. To właśnie one wpływają na kruchość i łamliwość paznokci.

Z tego powodu do domowej pielęgnacji warto unikać metalowych narzędzi. Warto zachować dużą ostrożność, szczególnie jeśli zależy nam na zapuszczeniu zdrowych i ładnych paznokci. Uważajmy na szlifowanie płytki paznokcia. To jeden z bardziej inwazyjnych zabiegów — może mieć szczególnie negatywny wpływ na zdrowie paznokci.

Zobacz także: To prawdziwy napar młodości. Pij szklankę dziennie, a cera ci podziękuje

Oszczędź skórki. Będą lepiej wyglądać

Podczas pielęgnacji paznokci często dużą uwagę zwracamy na skórki przy płytce paznokcia. Mogą wyglądać nieestetycznie, kiedy są suche oraz kiedy pokrywają powierzchnię naszych paznokci. Przed pomalowaniem płytki lakierem, musimy pamiętać, aby je odsunąć. Bardzo ważny jest sposób, w jaki to zrobimy.

Skórki przed odsunięciem warto wymoczyć w ciepłej wodzie z dodatkiem oliwki lub mydła. Dzięki temu z łatwością będziemy mogli je usunąć, bez konieczności ich wycinania. Sprawdzi się do tego drewniany patyczek — jest delikatniejszy niż metalowe narzędzia i nie wyrządzimy nim sobie krzywdy. W przypadku skórek warto unikać ich usuwania przez wycinanie. Delikatna skóra przy paznokciu będzie wyglądać nieestetycznie pokryta skaleczeniami.

Pielęgnacja jest ważniejsza niż stylizacja, Zadbaj o zdrowy wygląd dłoni

Domowy manicure to nie tylko stylizacja paznokci. To głównie ich pielęgnacja. Powinniśmy skupić się na odżywieniu naszych dłoni i wygładzeniu ich. Warto nadać paznokciom estetyczny kształt i zadbać o nawilżenie skórek. Te drobne zabiegi sprawią, że nasze dłonie będą wyglądać pięknie nawet jeśli wybierzemy prostą stylizację, jak french manicure. Zdrowy wygląd dłoni i paznokci sprawi, że każdy będzie pod ich wrażeniem.

Zobacz też:

Nie french ani czerwień. To najmodniejszy manicure na lato

W wakacje mocz stopy w wodzie z tym dodatkiem. Pozbędziesz się przykrej dolegliwości

Ta maseczka ujędrnia skórę, a do tego chłodzi. Kosztuje grosze i jest idealna na upały

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja | paznokcie