Reklama
Reklama

Wiosną i latem włosy potrzebują szczególnej ochrony. Nie zapomnij o tym kosmetyku

Coraz cieplejsze dni i coraz więcej słońca sprawiają, że nie tylko musimy odpowiednio zadbać o swoją skórę, ale także powinniśmy zatroszczyć się o włosy i zapewnić im prawidłową ochronę przed niekorzystnymi warunkami. Sprawdź, jaki kosmetyk jest niezbędny w pielęgnacji oraz o czym pamiętać, by kosmyki zachowały swój blask.

Świadoma pielęgnacja włosów jest kluczem do tego, by były lśniące, wygładzone i zdrowe. Szczególnie ważne jest to w czasie wiosenno-letnim, gdy nasze kosmyki narażone są promieniowanie UV czy słoną lub chlorowaną wodę. Podpowiadamy, co zrobić, aby włosy się nie puszyły i zachowały swój piękny wygląd.

Na co są narażone nasze włosy w okresie wiosenno-letnim?

Podczas wiosny oraz lata wiele osób narzeka na to, że ich włosy stają się osłabione i matowe, a ich końcówki są rozdwojone. Dodatkowo kosmyki częściej się puszą. Wynika to głównie z tego, że spędzamy wtedy więcej czasu na słońcu i narażamy włosy na promienie UV, wysokie temperatury, a także na chlor lub sól morską z basenu, lub morza.

Intensywne działanie promieni społecznych powoduje rozpad wiązań białkowych, otwieranie się łusek oraz naruszenie warstwy korowej włosa. Skutkuje to łamliwością, szorstkością oraz przesuszaniem się kosmyków. Podobnie działa słona woda, a chlor z kolei usztywnia kosmyki. Wobec tego warto wiedzieć, jak dbać o włosy podczas ciepłych dni, aby zabezpieczyć swoją fryzurę.

Czytaj również: Domowa płukanka na siwe włosy. Szybko i skutecznie pokrywa odrosty

Jak dbać o włosy wiosną i latem?

Z racji tego, że okres wiosenno-letni obfituje w wyższe temperatury oraz zmienne warunki atmosferyczne, nasze włosy narażone są nie tylko na słońce, ale i na wilgoć oraz wiatr. Wobec tego najważniejszym kosmetykiem, jaki powinniśmy używać w tym czasie, są produkty termoochronne, które będą tarczą dla naszych włosów, chroniącą je przed nadmiernym ciepłem,

Oprócz tego powinniśmy zadbać o zabezpieczenie kosmyków oraz skóry głowy poprzez nakrycie. Możemy do tego użyć czapki lub chusty. Nie zapomnijmy także o odżywkach i maskach do włosów, które nawilżają i wygładzają kosmyki. Warto także wesprzeć nasze włosy od wewnątrz, suplementując witaminy z grupy B i biotynę.

Co jeszcze robić, aby nasze włosy przetrwały ciepłe dni?

Poza podstawową pielęgnacją, warto pójść za przykładem mieszkanek starożytnego Egiptu czy Azji Południowo-Wschodniej, które ze względu na zasiedlaną szerokość geograficzną, specjalizowały się w ochronie włosów przed słońcem. To właśnie w tym regionie narodziło się olejowanie włosów. Aktualnie na rynku nie brakuje produktów, które można wykorzystać do tego zabiegu.

Dzięki temu film oleju świetnie uzupełni działanie sebum i zapobiegnie wysychaniu włosów. Dodatkowo będzie stanowić on ochronę przed słońcem. Pamiętajmy również, że w cieplejszych miesiącach nasze pasemka i tak już są narażone na przesuszenie, więc dobrym pomysłem będzie ograniczenie wzmacniania tego efektu i rzadsze stosowanie suszarki. Równocześnie postarajmy się, aby nasze włosy nie wysychały w pełnym słońcu.


Zobacz też:

Ile dni przed farbowaniem należy umyć włosy? Fryzjerka obala popularny mit

Te jeansowe szorty mają idealną długość i fason. Podobne kupisz w wielu sieciówkach

Stosuj raz w tygodniu. Włosy będą rosły szybciej i nabiorą blasku

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: włosy | pielęgnacja