Reklama
Reklama

W tym miesiącu rodzą się najinteligentniejsi ludzie. Naukowcy potwierdzają!

Czy istnieje zależność między datą urodzenia a inteligencją i zdolnościami poznawczymi człowieka? Amerykańscy naukowcy uważają, że tak, a dowodem na to mają być badania przeprowadzone na ponad milionie uczniów w wieku od 6 do 15 lat. Przekonajmy się więc, który znak zodiaku jest najinteligentniejszy.

Nie astrologowie, a amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu w Toronto, Uniwersytetu Florydy i Uniwersytetu Północno-Zachodniego w stanie Illinois sprawdzili niedawno, który znak zodiaku jest najinteligentniejszy

Dokonując analizy na 1,2 mln dzieci w wieku szkolnym od 6 do 15 lat, odkryli silny związek między datą urodzenia a zdolnościami poznawczymi, które mają wpływ m.in. na wyniki w nauce. Zawierający wnioski raport opublikowany został w "National Bureau of Economic Research". Po zapoznaniu się z nim wiemy, w którym miesiącu rodzą się z najinteligentniejsi ludzie.

W którym miesiącu rodzą się najinteligentniejsi ludzie?

Z badań amerykańskich naukowców wynika, że miesiąc, w którym rodzą się najinteligentniejsi ludzie to wrzesień. Dzieci urodzone w tym czasie osiągają bowiem statystycznie najlepsze wyniki w nauce. Ma to zresztą sensowne uzasadnienie. 

Biorąc pod uwagę, że rok szkolny zaczyna się we wrześniu, osoby urodzone w tym miesiącu są starsze i lepiej rozwinięte od swoich kolegów z klasy. Już na starcie mają nad nimi kilku lub kilkumiesięczną przewagę. W tyle za rówieśnikami pozostają zaś najczęściej najmłodsze dzieci - urodzone w sierpniu. Ich oceny często pozostawiają wiele do życzenia. 

Jaki jest najinteligentniejszy znak zodiaku?

Jeśli zgodzimy się z teorią naukowców z Uniwersytetu w Toronto, Uniwersytetu Florydy i Uniwersytetu Północno-Zachodniego w stanie Illinois, za najinteligentniejszy znak zodiaku uznać musimy Pannę (23 sierpnia do 22 września). Oczywiście pod warunkiem, że mówimy o osobie urodzonej we wrześniu

A skoro najmądrzejsi ludzie rodzą się właśnie w tym miesiącu docenić należy także zodiakalne Wagi, które przyszły na świat w dziewiątym miesiącu roku kalendarzowego. 

Badania naukowców to bzdura? Oto znaki zodiaku noblistów

Badania amerykańskich naukowców brać trzeba zawsze z przymrużeniem oka. Jest to tylko jedna z wielu teorii powiązujących datę urodzin z ludzką inteligencją. Nie ma więc sensu tracić pewności dlatego, że nie udało nam się urodzić w konkretnym miesiącu. 

Każdy człowiek ma inne zalety. A, gdyby brać pod uwagę znaki zodiaku noblistów, na szczycie rankingu nie znaleźlibyśmy wcale Wagi ani Panny. Uplasowałyby się one kolejno na drugim i trzecim miejscu, zaś na czołowej pozycji znalazłyby się osoby spod znaku Bliźniąt

Zobacz też:

Idealna sukienka na wesele dla pań po 50-tce. Nosi ją żona Pazury

W tym roku zastąpią klapki. Są bardziej eleganckie i nadają się nawet do biura

W PRL-u stosowali ją wszyscy. Łagodzi podrażnienia i koi skórę po opalaniu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rodzina