Reklama
Reklama

Twoja teściowa nosi takie imię? Lepiej nie wchodź jej w drogę

Dla wielu małżeństw, zarówno z krótkim, jak i długim stażem, wtrącanie się do życia teściów może być nie lada wyzwaniem, a nawet negatywnie wpłynąć na związek. Napięte relacje z zięciami czy synowymi zwykle miewają teściowe i krąży na ten temat wiele dramatycznych opowieści. Podobno teściowe noszące niektóre popularne imiona są gorsze niż inne. O jakie imiona chodzi? Warto sprawdzić.

Różnice pokoleniowe, kulturowe i indywidualne mogą być przyczyną konfliktu na linii teściowa — synowa lub teściowa — zięć. Odmienne podejście do niektórych spraw może uniemożliwiać porozumienie, a wtrącanie się do cudzego życia być na tyle irytujące, że chęć do pogodzenia się szybko mija.

Zarówno jedna, jak i druga strona muszą nawzajem zaakceptować różnice i dążyć do zgody. Może to przynieść korzyści relacjom rodzinnym, które przecież są niezwykle ważne. Osiągnięcie spokoju i nawiązanie porozumienia jest jednak trudne, gdy teściowe noszą jedno z przedstawionych imion, i posiadają charakterystyczne dla niego cechy. O jakie imiona chodzi?

Najgorsze teściowe noszą te imiona. Trudno z nimi wytrzymać

Wśród najgorszych teściowych znajduje się Karolina, Weronika, Maria i Katarzyna. To popularne imiona, które często noszą kobiety w Polsce. Niestety, nie okażą się one dobrymi teściowymi. Karolina jest perfekcjonistką i bywa aż zanadto dociekliwa. Jej zachowanie może być więc bardzo irytujące dla otoczenia. Weronika to z kolei kobieta stanowcza, której trudno się przyznać do błędu. Nie toleruje potknięć i zawsze oczekuje, że to inni ją przeproszą. Trudno więc budować z nią relację — tym bardziej że sama nie dąży do porozumienia.

Katarzyna to kobieta wybuchowa, która szybko traci zimną krew. Takie rozchwianie emocjonalne jest trudne dla otoczenia i prowadzi do licznych napięć w rodzinie. Katarzyna bywa w dodatku złośliwa, co tylko pogarsza sprawę. Maria z kolei jest teściową, która lubi skupiać na sobie uwagę. Bywa wyniosła i nie potrafi ugryźć się w język. Może więc mieć trudności z nawiązaniem dobrych relacji nie tylko z synową czy zięciem, ale także z innymi członkami rodziny. 

Czytaj też: Idealny pierścionek zaręczynowy? Jubiler zdradza, ile powinien kosztować 

Oto najgorsze teściowe. Sprawdź, kto jest na liście

Na liście najgorszych teściowych pod względem imion, znajduje się również Paulina. Kobiety o tym imieniu łatwo tracą głowę w trudnych sytuacjach i nawet, gdy same popełnią błąd, oczekują przeprosin. Są jednak pracowite i jeśli tylko ich celem będzie poprawa stosunków z synową czy zięciem, na pewno uda im się osiągnąć cel.

Dumna i humorzasta Wiesława również nie jest łatwo teściową. Jej nadmierna troska o dziecko może być przyczyną licznych kłopotów. Warto więc, by po prostu opanowała swoją skłonność do zamartwiania się na zapas. Na liście najgorszych teściowych jest też despotyczna Bożena, która nie zna słów "tolerancja" i "wyrozumiałość".

Skłonność do krytykowania innych i nadmierne skupienie na sobie sprawia też, że niełatwo nawiązać dobry kontakt z Martą. Nadmiernie wymagająca i uparta Janina także będzie trudna do zniesienia na dłuższą metę. Musi obniżyć swoje oczekiwania, jeśli chce by w rodzinie zapanowała zgoda. 

Zobacz też:

Idealna sukienka na wesele dla pań po 50-tce. Nosi ją żona Pazury

W tym roku zastąpią klapki. Są bardziej eleganckie i nadają się nawet do biura

W PRL-u stosowali ją wszyscy. Łagodzi podrażnienia i koi skórę po opalaniu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rodzina | związek