Reklama
Reklama

To stare imię po latach wraca do łask. Kojarzy się z ciotką i kultowym serialem

To tradycyjne imię dla dziewczynki od lat nie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Niedawno jednak znów wkupiło się w ich łaski jako alternatywa dla nieco oklepanych już, popularnych imion: Zofia, Zuza czy Hanna, które są teraz masowo nadawane dzieciom na porodówkach. Jest równie piękne, lecz oryginalniejsze i kojarzy się z bohaterką kultowego serialu. Ze statystyk GOV wynika, że w 2022 roku w Polsce nadano je 467 razy.

  • Lidia to tradycyjne imię dla dziewczynki, które do Polski dotarło na przełomie XIX i XX wieku. Było prawdziwym hitem dwudziestolecia wojennego i PRL-u, bo nosiła je bohaterka kultowego filmu "Czterej pancerni i pies". 
  • Większość rodaków ma babcię, ciotkę lub znajomą o imieniu Lidia, lecz statystyki pokazują, że pod koniec ubiegłego stulecia rodzice przestali chcieć nazywać tak swoje córki. Popularność zyskały wówczas inne imiona. 
  • A jednak trendy zmieniają się co kilka lat i najnowsze wykresy GOV pokazują, że obecnie imię Lidia znów zaczyna podobać się Polakom. W 2022 roku nadano je 467 razy. 

Popularność imienia Lidia wzrosła. Po latach znów zaczęło podobać się rodzicom

Jako imię Lidia najpierw popularne było w Grecji, a później w Rzymie. W Polsce używane zaczęło być na przełomie XIX i XX wieku. Cieszyło się dużą popularnością w PRL-u, zwłaszcza w latach 60. i 70. ponieważ nazywała się tak jedna z bohaterek kultowego filmu tamtych czasów "Czterej Pancerni i Pies".  

Obecnie w naszym kraju noszą je ponad 83 tysiące kobiet i choć w ostatnich latach imię Lidia nie było hitem porodówek, niedawno znów zaczęło wracać do łask rodziców, którzy w samym 2022 roku nadali je swoim córkom 467 razy. 


Pochodzenie i znaczenie imienia Lidia. Kojarzy się z popularnym wakacyjnym krajem

Jeśli chodzi o pochodzenie imienia Lidia, to jest ono grecko-łacińskie. Początek dała mu nazwa egzotycznej krainy, która znajdowała się na terenie dzisiejszej zachodniej Turcji. 

Obszar ten był masowo atakowany przez Persów oraz Aleksandra Macedońskiego. A gdy ostatecznie zostało prowincją rzymską, imieniem "Lidia" określano więc kobiety, które pochodzą z tamtego kraju. 

Jaka jest dziewczyna o imieniu Lidia? Ma charakterek, więc lepiej z nią nie zadzierać

Aby stwierdzić, jaka jest dziewczyna o imieniu Lidia, spojrzeć musimy na portret numerologicznej ósemki. Według astrologów są to osoby obdarzone ogromnym sprytem i inteligencją. 

Kobiety o imieniu Lidia w życiu mocno skupiają się na swoim rozwoju osobistym. Nie tracą przy tym jednak kobiecego wdzięku. Są osobami zdecydowanymi, o silnym charakterze i choć nie są konfliktowe, urażone nie spoczną, póki się nie zemszczą. Lepiej więc z nimi nie zadzierać

Zobacz też:

Pomoże na cellulit i wypadające włosy. Kupisz go za kilkanaście złotych

Zapomnij o przebarwieniach na twarzy. Usuniesz je za grosze, bez wizyty u kosmetyczki

Już nie bob. Teraz tę fryzurę pokochały gwiazdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina