Reklama
Reklama

To imię nosi córka Pabla Picassa. W Polsce nadano je 113 kobietom

Imię Paloma pochodzi z Półwyspu Iberyjskiego i właśnie w krajach hiszpańskojęzycznych cieszy się największą popularnością. W Polsce można jednak spotkać kobiety o tym imieniu. Co ono oznacza i z jakim znakiem zodiaku będzie najlepiej współgrać? Jakie są kobiety o imieniu Paloma? Wyjaśniamy.

Paloma Picasso, a właściwie Anne Paloma Ruiz-Picasso y Gilot to projektantka mody i bizneswoman — córka Pabla Picassa i Françoise Gilot. Jej ojciec jest uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów, a matka również była popularną francuską malarką. Zastanawiając się nad imieniem dla dzieci, wielu rodziców szuka inspiracji właśnie wśród sławnych postaci. Na imię Paloma Polacy decydują się jednak rzadko. Co oznacza i jakie są kobiety o tym imieniu?

Imię Paloma — co oznacza i kiedy Paloma obchodzi imieniny?

Paloma to imię żeńskie, pochodzenia hiszpańskiego. Cieszy się największą popularnością w Chile, w Ameryce Południowej. W dosłownym tłumaczeniu "paloma" oznacza "gołąb", "gołębica". Właśnie dlatego kobiety o tym imieniu kojarzone są z łagodnością i gołębim sercem. Paloma imieniny obchodzi 19 września oraz 24 lipca.

Czytaj też: Lubisz wzorzysty manicure? Te zdobienia na święta polecają stylistki paznokci 

Popularność imienia Paloma w Polsce

Imię Paloma nie cieszy się w Polsce szczególną popularnością. Do końca roku 2019 w naszym kraju żyło 113 kobiet, noszących to imię. W kolejnych latach nie zostało ono jednak nadane żadnej dziewczynce. W Hiszpanii i Chile żyje wiele pań o tym imieniu. W Polsce jednak większość kobiet kojarzy je raczej z hiszpańskich czy meksykańskich telenoweli.

Czytaj również: Zofia to zbyt popularne imię? Teraz rodzice wybierają oryginalniejsze, choć podobne 

Paloma — jakie są kobiety o tym imieniu?

Kobiety noszące imię Paloma cechują się wielką łagodnością, ale też ogromnym zapałem do pracy. Są sumienne i odpowiedzialne. Świetnie sprawdzą się w zawodach, które wiążą się z pomocą innym. Będą między innymi doskonałymi pielęgniarkami czy kelnerkami. Praca na wysokich, eksponowanych stanowiskach niekoniecznie będzie dla nich odpowiednia, gdyż Palomy obawiają się nowych rzeczy i nieznanych ludzi. Są prostolinijne, empatyczne i skromne. Co ciekawe, na partnerów i przyjaciół wybierają raczej ludzi zdecydowanych, na których mogą polegać.

Liczba imienia Paloma wynosi 4. Wskazuje to na osoby praktyczne, sumienne, obowiązkowe, z którymi nie można się co prawda bawić do rana i szaleć bez opamiętania, ale które pomogą nam, gdy będziemy tego potrzebować. Kobiety o tym imieniu wyróżniają się także doskonałą intuicją. Ich problemem jest zbyt mała pewność siebie, która jednak wzrasta, jeśli otoczą się właściwymi, wspierającymi ludźmi.

Z tego imienia będą zadowolone przede wszystkim zodiakalne Panny i Koziorożce. Z kolei Palomy urodzone w znaku Wodnika będą bardziej elastyczne i łatwiej dopasują się do nowych okoliczności. Będą mniej przerażone zachodzącymi w ich życiu zmianami i szybciej zrealizują swoje plany. 

Zobacz też:

Koniec z nudnymi, czarnymi rajstopami. Wiosną rządzi ten model

Slip dress nie wychodzi z mody. Model w stylu Joanny Opozdy będzie idealny na wesele

Usuniesz popękane naczynka za grosze. Wystarczy ten produkt z kuchennej szafki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina