Reklama
Reklama

To imię kojarzy się z łagodnością i delikatnością. Rodzice lubią je coraz bardziej

Kojarzy się z delikatnymi, białymi kwiatami, a w języku perskim oznacza „dar od Boga”. Imię Jaśmina zyskuje popularność, jednak panie o tym imieniu wcale nie są delikatne i łagodne. Potrafią uparcie dążyć do celu i żyją według własnych zasad. Co warto wiedzieć o tym pięknym imieniu?

Wybór imienia dla dziecka nie jest prosty, ponieważ najczęściej córka czy syn będzie się nim posługiwać przez całe życie. Rodzice szukają więc dla swoich pociech imion czy to tradycyjnych, czy też oryginalnych, inspirując się gwiazdami, trendami czy bliskimi osobami. Imię Jaśmina cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Co warto o nim wiedzieć?

Jaśmina — pochodzenie i znaczenie imienia

Imię Jaśmina wywodzi się z języka perskiego, od słowa "jāsämin", oznaczającego "dar od Boga". W Polsce zaczęło zyskiwać popularność w latach 20’ XX wieku, a szczególne zainteresowanie nim przypada na lata 90’, kiedy to do kin weszła animacja "Aladyn". Jedną z głównych postaci była tam księżniczka Jasmina.

Obecnie Jaśmin jest raczej niewiele. W roku 2022 imię to nosiły tylko 1884 osoby. Nie oznacza to jednak, że Jaśmina nie cieszy się w ogóle zainteresowaniem rodziców. Przeciwnie — powoli wraca do łask. W pierwszej połowie 2023 roku imię to zostało nadane jako pierwsze 263 dziewczynkom. 

Czytaj też: Kobiety o tych imionach to urodzone imprezowiczki. Rozkręcą każdą zabawę 

Kiedy Jaśmina obchodzi imieniny? Znane Jaśminy

Imię Jaśmina wywodzi się z języka perskiego i nie ma patronki wśród świętych Kościoła katolickiego. Jest jednak wiele znanych kobiet o tym imieniu, jak na przykład amerykańska aktorka, piosenkarka i tancerka Jasmine Guy czy izraelska piosenkarka Jasmin Lewi.

Imieniny Jaśminy przypadają 24 listopada. Czasem można natrafić też na informację, że kobiety o tym imieniu mogą świętować również 24 lutego.

Jakie są kobiety o imieniu Jaśmina? Cechy charakteru

Imię Jaśmina kojarzy się z popularną rośliną z rodziny oliwkowatych, wytwarzającą różowe pąki i białe kwiaty o intensywnym zapachu. Imię przywodzi więc na myśl coś delikatnego, subtelnego, jednak kobiety, które je noszą, są pewne siebie, inteligentne i tajemnicze. Żyją według własnych zasad, są uparte i konsekwentne. Jaśminy nie lubią pouczania i doradzania - wolą się uczyć na własnych błędach.

Są spontaniczne i nie znoszą nudy. Mają szerokie zainteresowania, łatwo przyswajają wiedzę i cechują się odpornością psychiczną. Kobiety o tym imieniu są jednak również wrażliwe i empatyczne. Mają talent do języków obcych i potrafią zarządzać ludźmi, dzięki czemu często trafiają na stanowiska kierownicze. 

Zobacz też:

Idealna sukienka na wesele dla pań po 50-tce. Nosi ją żona Pazury

W tym roku zastąpią klapki. Są bardziej eleganckie i nadają się nawet do biura

W PRL-u stosowali ją wszyscy. Łagodzi podrażnienia i koi skórę po opalaniu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina | parenting