Reklama
Reklama

To imię dla dziewczynki rodzice lubią coraz bardziej. Mało kto wie, że pochodzi z Danii

Wybór imienia dla dziecka jest trudny i zwykle zajmuje sporo czasu. Polacy decydują się zarówno na imiona tradycyjne, jak i oryginalne, międzynarodowe. W tej drugiej grupie znajduje się imię Mia, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jakie są kobiety o imieniu Mia i kiedy można im składać życzenia?

W Polsce najpopularniejszymi imionami w roku 2023 były imiona Zofia i Nikodem. Polacy lubią nadawać zarówno tradycyjne, jak i te bardziej wyszukane imiona, inspirując się gwiazdami, bliskimi osobami czy bieżącymi trendami. Ciekawym imieniem, które zyskuje popularność również w naszym kraju, jest Mia. Co warto o nim wiedzieć? 

Mia — pochodzenie i znaczenie imienia

Mia to imię, które powstało od duńskiego lub szwedzkiego zdrobnienia imienia Maria. Jego korzeni można też jednak doszukiwać się w języku włoskim, gdzie "mia" oznacza "moja". To imię międzynarodowe, które cieszy się w Polsce sporą popularnością. W roku 2023 zostało nadane dziewczynkom 1232 razy.

Kiedy Mia obchodzi imieniny?

Kobiety o imieniu Mia obchodzą imieniny 2 lutego. W Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych jest to jedno z najpopularniejszych, chętnie nadawanych imion. Nazywa się tak sporo sławnych kobiet, na przykład Mia Farrow, Mia Wasikowska czy Mia Kirshner. 

Czytaj też: To imię kojarzy się z łagodnością i delikatnością. Rodzice lubią je coraz bardziej 

Jakie są kobiety o imieniu Mia?

Kobiety o imieniu Mia są pewne siebie, niezależne i mają cechy przywódcze. Są bystre, przebojowe i śmiałe. Mają dużo pomysłów, cechują się ciekawością świata i szczerością. Zawsze robią to, na co mają ochotę, nie przejmując się opinią otoczenia. Są jednak bardzo lubiane i empatyczne. Chętnie pomagają bliźnim i zwierzętom.

W miłości kobieta o tym imieniu jest zwykle stroną dominującą. Bywa zazdrosna i niełatwo wybacza. Jest też kapryśna, ale przy tym urocza, troskliwa i lojalna. Podobają jej się mężczyźni przystojni, silni psychicznie, inteligentni i rodzinni. W sprawach zawodowych Mia może z powodzeniem prowadzić własną działalność - ma bowiem odpowiednie ku temu predyspozycje. Może też pracować w zawodzie związanym ze sztuką, turystyką czy mediami. Jest wygadana i kreatywna, ale bardzo nie lubi, gdy ktoś jej mówi, co ma robić. Sama za to chętnie udziela rad.

Liczbą tego imienia jest Pięć. Numerologiczna Piątka jest zaś zmienna, impulsywna w działaniu i myśleniu, błyskotliwa i inteligentna. Uwielbia przygody i dobrą zabawę. Imię Mia będzie najlepiej pasować do osób urodzonych w znaku Barana, Lwa lub Wagi. Te znaki zodiaku również są niecierpliwe, odważne, towarzyskie i przebojowe. 

Zobacz też:

Pomoże na cellulit i wypadające włosy. Kupisz go za kilkanaście złotych

Zapomnij o przebarwieniach na twarzy. Usuniesz je za grosze, bez wizyty u kosmetyczki

Już nie bob. Teraz tę fryzurę pokochały gwiazdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina