Reklama
Reklama

Ten olej powinna stosować każda 50-latka. Napina skórę i redukuje zmarszczki

Olej ten jest jednym z mniej znanych olejów roślinnych, pomimo że posiada wyjątkowe właściwości. Jako produkt naturalny zdobywa jednak coraz większą popularność, zwłaszcza jeśli chodzi o pielęgnację twarzy. Olej z pestek śliwki, bo to właśnie o nim mowa, jest doskonały dla skóry dojrzałej, ponieważ redukuje zmarszczki i poprawia jędrność. To jednak nie wszystko. Zalet ma o wiele więcej. 

Olej z pestek śliwki nie jest tak popularny, jak chociażby olej arganowy czy olej lniany. Nie oznacza to jednak, że nie posiada wyjątkowych wartości, tak jak inne oleje roślinne. Wręcz przeciwnie. Jest doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji skóry twarzy, zwłaszcza w przypadku skóry dojrzałej. Stosowany regularnie potrafi zdziałać cuda.  

Olej, o którego istnieniu mało kto wie. Właściwości oleju z pestek śliwki

Skóra wraz z wiekiem traci elastyczność, a pojawiające zmarszczki są naturalną koleją rzeczy. Chcąc poprawić kondycję swojej skóry, a także zmniejszyć widoczność zmarszczek nie trzeba od razu sięgać po drogie zabiegi kosmetyczne. Dobrym i naturalnym rozwiązaniem może być włączenie do swojej pielęgnacji oleju z pestek śliwki.  

Olej ten tłoczony jest na zimno z małych nasionek, które znajdują się we wnętrzu pestki śliwki. To, co go wyróżnia to bogactwo składników, a także piękny, słodki zapach, który z pewnością umili codzienną aplikację na twarz. 

Olej z pestek śliwki bogaty jest w niezbędne kwasy tłuszczowe, takie jak kwas oleinowy czy kwas linolowy. To właśnie one odgrywają kluczową rolę, jeśli chodzi o utrzymanie zdrowego wyglądu skóry. Dodatkowo w oleju z pestek śliwki obecny jest silny antyoksydant w postaci witaminy E, a także beta-karoten oraz witaminy z grupy B.  

Zobacz także: Napina skórę i wygładza zmarszczki. Kupisz go w każdej aptece

Olej z pestek śliwki w pielęgnacji twarzy. Jakie posiada zalety?

Właściwości oraz przyjemny aromat sprawiają, że olej z pestek śliwki coraz chętniej wykorzystywany jest w pielęgnacji. Jego zalety nawilżające, a także szereg innych zastosowań sprawiają, że chętnie wykorzystywany jest do każdego rodzaju skóry, lecz polecany jest w szczególności dla cery dojrzałej.  

Na co działa olej z pestek śliwki? Przede wszystkim wykazuje działanie nawilżające, a także ujędrniające. To jednak nie wszystko. Stanowi doskonałe wsparcie w naprawie i regeneracji naskórka, zmniejsza produkcję sebum, wspiera gojenie niewielkich ran, a także działa przeciwstarzeniowo, chroniąc przed wolnymi rodnikami.  

Jest on więc doskonałym sojusznikiem, jeśli chodzi o działanie przeciwko starzeniu się skóry. W dodatku jest niezwykle łatwy w aplikacji, gdyż cechuje go dobra przyswajalność oraz szybkie wchłanianie. Ponadto nie zostawia tłustego filmu na skórze. Bez obaw można stosować go rano, pod krem i makijaż, a także wieczorem, jako część pielęgnacji.  

Może cię zainteresować: Brzydko pachnie, ale działa cuda na cerę i włosy. Kupisz w aptece za 5 złotych

Na co jeszcze działa olej śliwkowy?

Warto wiedzieć, że olej z pestek śliwek jest dobry nie tylko do pielęgnacji twarzy. Zastosowanie znajdzie również w przypadku włosów. Dzięki swojej lekkiej formule, a także bogactwu składników, olej ten dobrze nawilża włosy, wzmacnia je, dodając im połysk oraz miękkość.  

Idealnie więc sprawdzi się do olejowania włosów. Polecany jest w szczególności do włosów suchych, łamliwych i zniszczonych. Można stosować go w pojedynkę lub zmieszać z innymi olejami. Co ciekawe, olej ten może sprawdzić się również jako serum na rozdwajające się końcówki włosów.

Olej z pestek śliwki jako naturalny kosmetyk może pomóc także w przypadku paznokci. Jako serum odżywi płytkę paznokcia oraz poprawi ich ogólną kondycję. Warto po niego sięgnąć w przypadku łamliwość oraz rozdwajaniu się. Regularne wcieranie może przynieść rewelacyjne efekty.  

Zobacz też:

Wyciśnij i nałóż na twarz. Skóra będzie rozświetlona i napięta, a zmarszczki spłycone

Koloryzacja włosów się nie udała? Ten produktem usuniesz farbę i zabezpieczysz końcówki

To imię powoli wymiera. Prawie każdy ma babcię, która je nosi, ale "młodzi" go nie lubią

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja