Reklama
Reklama

Tego nigdy nie rób w Mikołajki. Ściągniesz pecha na cały kolejny rok

Obchodzone 6 grudnia Mikołajki to jeden z ulubionych dni dzieci, które zgodnie z tradycją właśnie wówczas obdarowywane są prezentami. Mniejsze lub większe upominki wręczają sobie również dorośli. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ten radosny moment może już wkrótce przynieść nam pecha. Pewnych rzeczy nie powinniśmy tego dnia robić, jeśli nie chcemy sprowadzić nas siebie nieszczęścia. O co dokładnie chodzi?

Dzień świętego Mikołaja, znany również jako Mikołajki, to święto obchodzone co roku 6 grudnia. Właśnie wtedy przypadają imieniny Mikołaja, a w kalendarzu katolickim wspomina się świętego Mikołaja z Miry — biskupa, który wsławił się cudami, a także pomocą biednym i potrzebującym. Zgodnie ze zwyczajem, tego dnia obdarowujemy się mniejszymi lub większymi prezentami, wręczając je zwłaszcza dzieciom. Nie wszyscy jednak wiedzą, że niektórych prezentów lepiej nikomu nie dawać i pewnych rzeczy lepiej nie robić w Mikołajki, jeśli nie chcemy sprowadzić na siebie czy bliskich pecha. Czego lepiej unikać, by nie mieć złej passy w kolejnym roku?

Mikołajkowe przesądy. To może sprowadzić na ciebie pecha

Mikołajki kojarzą się nierozerwalnie z obdarowywaniem się prezentami. Nie powinniśmy jednak nabywać upominków właśnie 6 grudnia — zróbmy to wcześniej. Zgodnie z istniejącymi przesądami, wydawanie tego dnia pieniędzy może sprowadzić pecha na cały kolejny rok. Nie chodzi tu jednak o drobne zakupy, na przykład spożywcze czy chemiczne. Tego dnia nie powinniśmy wydawać większych sum, na przykład kupować odzieży czy elektroniki. Jeśli jednak to uczynimy, w kolejnym roku mogą nas dopaść finansowe kłopoty.

Mikołajki nie są też odpowiednim czasem do pożyczania pieniędzy. W grudniu w ogóle lepiej by było tego nie robić, gdyż może to sprowadzić pecha w kolejnym roku. Kto nie chce od stycznia zmagać się z nieustającymi problemami finansowymi, powinien rozsądnie gospodarować gotówką, by uniknąć pożyczek czy kredytów. Wówczas od stycznia może liczyć na większą łaskawość gwiazd.

Czytaj też: Lepiej nie przynoś jej do domu przed tym terminem, bo zrujnujesz sobie święta 

Przesądy mikołajkowe. Tych prezentów lepiej nie wręczaj

Wybierając mikołajkowe prezenty, zwykle kupujemy to, co nam się akurat spodoba lub czego potrzebuje dana osoba. Pewnych podarunków lepiej jednak unikać, aby nie wyświadczyć komuś niedźwiedziej przysługi. Zgodnie z istniejącymi przesądami, wśród niefortunnych prezentów znajdują się:

  • Kwiaty - to najbardziej pechowy prezent, który może ściągnąć na obdarowaną osobę nieszczęście. Kojarzy się bowiem z rózgą, która zwiastuje pecha w przyszłości.

  • Pusty portfel - zwiastuje biedę i niedostatek, więc warto włożyć do niego choćby jeden grosik na szczęście.

  • Zegarek - podobnie jak zegar, prezent ten odmierza czas do końca znajomości. Według niektórych przesądów mierzy nawet czas pozostały do śmierci, więc lepiej nie wręczać podobnego prezentu.

  • Buty - taki prezent może przyczynić się do odejścia osoby nimi obdarowanej.

  • Wszelkie ostre przedmioty - narażają na nieszczęście nie tylko osobę obdarowaną, ale też darczyńcę. Mogą też zwiastować kłótnię, a nawet zakończenie relacji.

  • Perły - choć są piękne, nie powinno się ich wręczać w prezencie. Naraża to osobę obdarowaną na płacz w przyszłości i to z winy tego, kto je wręczył.

Jeśli wierzymy w przesądy, podobnych prezentów nie powinniśmy wręczać nie tylko 6 grudnia, ale też pod choinkę czy na urodziny. Jest mnóstwo rzeczy, które można kupić czy zrobić samodzielnie, a które przyniosą bliskiej osobie radość.

Zobacz też:

Zapomnij o rozdwojonych końcówkach. Ten domowy zabieg nawilża, wygładza i wzmacnia włosy

Głębokie nawilżenie bez suchych skórek. Oto działanie domowego peelingu z cytrusa

Walczysz z cellulitem, rozstępami lub zmarszczkami? Szukaj kremów i olejków z tym składnikiem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: święta