Reklama
Reklama

Tego imienia nie nadano w Polsce od 20 lat. Jest oryginalne i oznacza "dziewczynę"

Kiedyś imię to było w Polsce dosyć popularne. Obecnie jednak rodzice decydują się na inne imiona dla dziewczynek, a tego nie nadano żadnej Polce od 20 lat. Jest bardzo oryginalne, ma ciekawe znaczenie i obdarza swoje podopieczne dużą wyobraźnią. O jakie imię chodzi i co warto o nim wiedzieć?

Rodzice w Polsce wybierają dla swoich dzieci albo imiona tradycyjne, albo oryginalne, dzięki którym maluchy mogą się wyróżnić w tłumie rówieśników. Niektóre z nich szybko zdobywają popularność, a inne są naprawdę rzadkie. Jednym z oryginalnych, a jednocześnie zapomnianych imion jest Koryna. Jakie są kobiety, które je noszą?

Koryna — pochodzenie i znaczenie imienia. Kiedy imieniny?

Koryna to imię pochodzenia greckiego. Jest zdrobnieniem imienia Kora, które wywodzi się od słowa "kóre", oznaczającego "dziewczę". Istnieje wiele popularnych zdrobnień tego imienia. To między innymi Korynia, Korysia, Kori czy Rynia. Inna wersja tego imienia to Korynna.

Według różnych źródeł patronką tego imienia jest święta Koryna z Syrii, żyjąca w II wieku. Kiedy są imieniny Koryny? Kobiety o tym imieniu mogą świętować 14 maja. 

Czytaj też: Masz w domu taką torbę na zakupy? Teraz jest warta 12 tysięcy złotych 

Koryna — charakterystyka. Jakie są panie o tym imieniu?

Koryny to kobiety pewne siebie i optymistycznie nastawione do życia. Są radosne i twórcze. Łatwo przystosowują się do otoczenia, nie mając problemów z adaptacją w nowym środowisku. Mają szerokie horyzonty myślowe i są inteligentne. Umiejętnie korzystają z posiadanej wiedzy. Idealne zawody dla kobiet o tym imieniu to między innymi dziennikarz, handlowiec i logistyk. Powinny szukać dla siebie pracy w miejscach związanych z wymianą informacji i komunikacją.

Liczba imienia Koryna wynosi 3. Obdarza swoje podopieczne dużą wyobraźnią i silnie łączy je z naturą. Imię to idealnie współgra z następującymi znakami zodiaku: Bliźnięta, Strzelec, Wodnik i Ryby.

Zobacz też:

Tłuste włosy przestaną być problemem. W ten sposób odświeżysz je bez mycia i suchego szamponu

Ten kolor włosów wybrała Julia Roberts. Będzie hitem lata dla pań 50+

Kupisz go w każdej aptece za 5 zł. Niewiarygodne, jak szybko rosną po nim włosy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rodzina | ciąża