Reklama
Reklama

Te fryzury dodają nawet kilka kilogramów. Unikaj ich, jeśli chcesz wyglądać szczuplej

Istnieją fryzury, które teoretycznie powinny odmładzać, jednak w praktyce okazuje się, że tylko dodają lat. Lepiej ich unikać, jeśli nie chcemy wyglądać dojrzalej, a nawet po prostu starzej. Dodają też optycznie kilogramów, więc nie będą odpowiednie dla tych osób, które szukają pomysłu na to, by prezentować się szczuplej. Jakich uczesań i cięć unikać? Podpowiadamy.

Fryzura może dodawać uroku albo go odbierać. Odpowiednio dobrane cięcie czy uczesanie mogą całkowicie odmienić wizerunek. Niestety, mogą zadziałać zarówno na naszą korzyść, jak i zupełnie odwrotnie. To ważny element naszej prezencji, który powinno się dobierać między innymi do kształtu twarzy. Z jakich fryzur zrezygnować, by nie dodać sobie kilogramów i lat?

Pamiętajmy o właściwych proporcjach

Nieodpowiedni dobór długości włosów, długości grzywki czy linii cięcia może wizualnie postarzyć daną osobę lub dodać jej kilogramów. Ważna jest także objętość samej fryzury, która powinna być właściwie dobrana do danej osoby. Warto więc skonsultować swój wybór z solidnym fryzjerem czy fryzjerką, którzy wskażą, jaka fryzura pasuje do danej osoby, a jaka nie będzie odpowiednia. Powinna zostać bowiem dobrana zarówno do kształtu twarzy, jak i ogólnych proporcji ciała.

Czytaj też: Tę fryzurę wiosną będą nosić wszystkie 50-latki. Ma "pazur" i była hitem pod koniec PRL-u 

Tych cięć i upięć unikaj. Dodają lat i kilogramów

Im dłuższe włosy, tym trudniej odpowiednio je pielęgnować. Bardzo długie włosy mogą więc prezentować się niezdrowo, a jeśli nie będą zadbane, dodają optycznie wieku właścicielce. Rozdwajające się, łamiące końcówki, szybsze przetłuszczanie włosów i dziwne wrażenie, że są cieńsze - to nie sprzyja dobrej prezencji. Jeśli więc nie mamy zbyt wiele czasu na pielęgnację włosów, lepiej wybrać nieco krótszą fryzurę. Półdługie włosy też są urokliwe, a wygodniej będzie nad nimi zapanować.

Lat dodają również zbyt jaskrawe odcienie włosów. Także kolory nienaturalne, jak niebieski, ale również zbyt jasny blond, mogą sprawiać dziwne wrażenie. Powinno się więc ich unikać, a przede wszystkim dobierać kolor włosów do rodzaju urody. Odważna fryzura "na jeża" z pewnością nie jest polecana osobom, które chcą prezentować się młodo i szczupło. Jest bardzo wygodna, ale uwidacznia każdą zmarszczkę i wszystkie krągłości. W efekcie dodaje lat i kilogramów.

Wiedząc, jakich fryzur unikać, zminimalizujemy ryzyko ich złego dobrania. Pamiętajmy jednak, że najważniejszy jest własny komfort i zadowolenie. Jeśli więc w jakiejś fryzurze doskonale się czujemy, warto się na nią zdecydować. 

Zobacz też:

Ta szminka jest idealnym wyborem dla 50-latek. Optycznie odmładza i nadaje cerze blasku

Pastelowe paznokcie już wkrótce będą nosić wszystkie kobiety. Poproś swoją stylistkę o taki wzór

Planujesz kupić jeden nowy ciuch na wiosnę? Niech będzie w tym kolorze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | włosy