Reklama
Reklama

Tak nazywała się słynna wieszczka. W Polsce niezwykłe imię nadano kilka razy

Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwy, ponieważ zwykle posługuje się nim przez całe swoje życie. Rodzice szukają więc inspiracji w rodzinie, wśród gwiazd ekranu i estrady, w książkach, a nawet w mitach. Imię Kasandra jest dosyć nietypowe, a jednocześnie piękne. Niektórzy rodzice w Polsce zdecydowali się więc nazwać tak swoje córki. Jakie jest pochodzenie imienia Kasandra i kiedy Kasandry świętują imieniny?

Kasandra w mitologii greckiej była córką Priama, króla Troi i jego żony, Hekabe. Otrzymała od zakochanego w niej Apolla dar widzenia przyszłości, jednak ponieważ nie odwzajemniła jego uczucia, nikt miał nie wierzyć w jej przepowiednie. Nie udało jej się więc zapobiec upadkowi Troi. Jej imię stało się synonimem prorokini przepowiadającej nieszczęście.

Samo imię Kasandra jest pochodzenia greckiego i mimo że nie cieszy się oszałamiającą popularnością, zostało nadane kilku dziewczynkom w Polsce. Co warto wiedzieć o kobietach, które je noszą?

Imię Kasandra — pochodzenie i znaczenie. Kiedy Kasandra obchodzi imieniny?

Imię Kasandra ma pochodzenie greckie. Powstało od słów "kekasmai", czyli "wyróżniająca się" i "anēr", dawniej "andrus", czyli "człowiek". Kobiety o tym wyjątkowym imieniu obchodzą imieniny 22 stycznia. W Polsce imię Kasandra nie jest szczególnie popularne, ale to nie znaczy, że w ogóle nie jest używane. W pierwszej połowie 2023 roku zostało nadane jako imię pierwsze czterem dziewczynkom. 

Czytaj też: Skandynawskie imię będzie hitem porodówek w 2024 r. Szybko pnie się w rankingu 

Jakie są kobiety o imieniu Kasandra? Sprawdź, kto będzie z niego zadowolony

Kasandra to oryginalne imię żeńskie, które podlega wibracji cyfry 6. Numerologiczna Szóstka pasuje do osób odpowiedzialnych, szlachetnych i bezinteresownych. To osoby oddane rodzinie i przyjaciołom, które w niezwykły sposób łączą romantyzm z realizmem. To jednocześnie kobiety pogodne, wesołe, które do życia podchodzą optymistycznie. Zawsze można na nich polegać, choć mają jedną wadę — są mało spontaniczne i trudno je przekonać do nowych rzeczy.

Z imienia Kasandra będą zadowolone osoby spod znaku Byka i Skorpiona. Ucieszą się też z niego zodiakalne Raki. To osoby wrażliwe, działające intuicyjnie, a jednocześnie podchodzące do życia rozważnie. 

Zobacz też:

Nazywany jest zielonym złotem. Redukuje zmarszczki i wzmacnia włosy

Zamiast pić, wymocz w tym stopy, a będą gładkie jak jedwab

Kwaśna śmietana na suche włosy. Zmieszaj, nałóż i ciesz się efektami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina