Reklama
Reklama

Stosuj raz w tygodniu. Włosy będą rosły szybciej i nabiorą blasku

Peeling zazwyczaj stosowany jest na twarz bądź ciało. Mało jednak mówi się o tym, że można również używać go do skóry głowy. A szkoda, ponieważ czynność ta może wpłynąć na szybszy wzrost włosów, a także na ich ogólną kondycję. Podpowiadamy więc, dlaczego warto włączyć do swojej pielęgnacji peeling do skóry głowy.

Dużo mówi się o odpowiedniej pielęgnacji włosów, w której skład wchodzi stosowanie odżywek czy serum do zabezpieczenia końcówek. Wciąż jednak za mało się mówi o zabiegu, jakim jest używanie peelingu do skóry głowy. Co warto wiedzieć na jego temat?

Peeling do skóry głowy — co daje i jak go stosować?

Chcąc zadbać o kondycję swoich włosów, a także skóry głowy warto do swojej pielęgnacji włączyć używanie peelingu. Jego zadaniem jest dokładne oczyszczenie, złuszczenie, a także odblokowanie mieszków włosowych, na których gromadzą się resztki produktów do pielęgnacji, a także sebum.  

Peeling do skóry głowy pomaga przygotować ją do przyjęcia składników aktywnych z innych etapów pielęgnacji, na przykład ze stosowanych wcierek. Dodatkowo zabieg ten poprawia mikrokrążenie, wzmacnia cebulki włosów, a także znacząco wpływa na poprawę kondycji skóry głowy, za którą podąża również lepsza kondycja włosów.  

Najważniejsza w stosowaniu peelingu do skóry głowy jest regularność oraz dokładność. Na szczęście nie trzeba, a raczej nie powinno się go stosować codziennie. Zalecane jest, aby zabieg ten przeprowadzać raz na tydzień bądź dwa. Już po pierwszym użyciu odczuwalne będą efekty, takie jak świeżość skóry głowy, a także włosy odbite od nasady. 

Zobacz również: Wiosną i latem włosy potrzebują szczególnej ochrony. Nie zapomnij o tym kosmetyku 

Jak zrobić peeling do skóry głowy? Domowe sposoby 

Jeśli chodzi o peeling skóry głowy, wymienia się peeling enzymatyczny, kwasowy, a także peeling mechaniczny. Bez względu na to, na jaki rodzaj się zdecydujemy, ważne, aby stosować go według zaleceń, a także przed zakupem zapoznać się ze składem produktu. Skóra głowy jest niezwykle delikatna, dlatego warto wybierać takie preparaty, które nie zawierają w sobie szkodliwych bądź mocnych substancji. 

Można również taki peeling przygotować samodzielnie w domu. Nie jest to skomplikowane i tak jak w przypadku peelingu do twarzy czy ciała wymaga zastosowania tylko kilku produktów. Wystarczy do ulubionego szamponu dodać drobinki kawy bądź cukier, a następnie wykonać tą mieszanką masaż skóry głowy.  

Taki peeling pozwala oczyścić skórę głowy, a także pobudzić ją do regeneracji. Przeprowadzanie tego zabiegu na skórze głowy nie tylko zadba o skalp, ale również przyczyni się do lepszej kondycji włosów, co będzie odczuwalne i z pewnością zauważalne. W takich działaniach kluczowa jest jednak regularność i dokładność.   

Zobacz też:

Natasza Urbańska nosi taki manicure. Teraz możesz zrobić go samodzielnie w domu

Cichopek na lato wybiera takie buty. Są ultramodne i pasują do każdej stylizacji

Rób to z włosami codziennie przed snem. Szybko ci podziękują

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: włosy | pielęgnacja