Reklama
Reklama

Pamiętaj o tym przed kąpielą w basenie, a twoje włosy ci podziękują. Wiele kobiet o tym zapomina

Lato to dla wielu osób beztroski czas kąpieli w basenie. Dają one możliwość relaksu, a także upragnionego orzeźwienia. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że częsty kontakt z chlorem nie pozostaje bez znaczenia dla włosów. Podpowiadamy więc najważniejsze kwestie dotyczące ich ochrony w basenie, aby zachowały zdrowy i piękny wygląd. 

Basen to idealny wybór na gorące dni. Niesie ze sobą szereg korzyści, ale posiada również swoją ciemną stronę. Chlorowana woda może wysuszać skórę, a także... wpłynąć na kondycję włosów. Dobrze więc wiedzieć, jak się przed tym uchronić. Ważna jest pielęgnacja i odpowiednie zabezpieczenie włosów. Jak to zrobić?  

Tak zadbasz o włosy, kapiąc się w basenie 

Jak dbać o włosy, aby chlorowana woda nie była im straszna? Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie, obawiając się o kondycję swoich kosmyków. Niestety spora część nie pamięta jednak o tym, aby kąpiąc się często w basenie, zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację włosów.  

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie nawilżenie zarówno przed jak i po kąpieli. Chlor obecny w wodzie niestety niszczy włosy, przez co częste kąpiele mogą zdecydowanie wpłynąć na ich kondycję, a co więcej, doprowadzać również do podrażnień skóry głowy.  

Warto więc stale kłaść nacisk na odpowiednią i pełną pielęgnację. Dotyczy to nie tylko nakładania odżywek, ale również olejowania, które także zapewnia głębokie nawilżenie. Ponadto kąpiąc się w basenie, należy zadbać o regularne oczyszczanie skóry głowy i włosów.  

Kluczowe pozostaje również zabezpieczenie włosów serum silikonowym przed i po kąpieli. Warto wiedzieć, że silikony zawarte w takim serum pomagają zapobiegać przed utratą nawilżenia, a także przesuszeniem i puszeniem. Tak więc to doskonały wybór podczas kąpieli w basenie.  

Przeczytaj także: Wcale nie kok. To najmodniejsze i najwygodniejsze upięcia na lato

Jak chronić włosy, kąpiąc się w basenie? Pamiętaj o tych kwestiach  

Bez dwóch zdań najlepszym sposobem na ochronę włosów przed szkodliwym działaniem chloru jest założenie czepka kąpielowego. Uważane jest to za najskuteczniejszą formę ochrony. Na krytych basenach jest on wręcz obowiązkowy. Na tych odkrytych, a tym bardziej w zaciszu własnego ogródka, mało kto z niego korzysta. Jeśli jednak jest taka możliwość, warto po niego sięgnąć, a z pewnością twoje włosy ci za to podziękują.  

Dobrym sposobem na zabezpieczenie włosów jest wspomniane już nakładanie silikonowego serum na włosy, a także różnego rodzaju olejków zabezpieczających ich końcówki. Co ciekawe, niektóre kobiety praktykują również nakładanie oleju na całą długość włosów tak jak w przypadku olejowania. Tym sposobem, tworzona jest warstwa ochronna.  

Chcąc uchronić włosy przed chłonięciem basenowej wody z chlorem, zaleca się ich wcześniejsze zmoczenie. To cenna wskazówka, z której mało która kobieta zdaje sobie sprawę. Wystarczy przed wejściem do basenu spryskać włosy wodą z kranu lub zmoczyć je pod prysznicem, a te w mniejszym stopniu chłonąć będą basenową wodę.  

I ostatnia, najważniejsza kwestia. Na kondycję włosów wpływa również zadbanie o nie po kąpieli w basenie. Kluczowe jest tutaj umycie ich szamponem. Tym sposobem usuwa się z włosów chlor oraz inne substancje chemiczne, które działają na ich osłabienie. Następnie pozostaje nałożenie odpowiednich odżywek, maski i zabezpieczającego serum. 

Może cię zainteresować: Już nie bob. Teraz tę fryzurę pokochały gwiazdy

Zobacz też:

Śpisz w ten sposób? Uważaj, bo możesz mieć więcej zmarszczek

Jak uratować przesuszone słońcem włosy? Wystarczy prosty domowy zabieg

Popularne owoce mogą przyspieszyć porost włosów. Umyj, zblenduj i ciesz się bujną grzywą

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: włosy | pielęgnacja