Reklama
Reklama

Już nie bob. Teraz tę fryzurę pokochały gwiazdy

Zastanawiasz się, jaką fryzurę z krótkimi włosami wybrać na lato? Jeśli chcesz nadać swoim pasmom lekkości, to koniecznie wybierz "clavi cut". Takie cięcie pokochały gwiazdy z Hollywood. Ta fryzura pasuje do każdej stylizacji i można ją szybko ułożyć.

Przed nadejściem lata, warto postawić na metamorfozę i wykonać cięcie długich, ciężkich włosów. Do tej pory na salonach królował klasyczny bob, który powoli zostaje zastępowany nowszą wersją . W tym sezonie bardzo modna jest fryzura "clavi cut", którą już wcześniej lansowały gwiazdy. Obecnie triumfuje w mediach społecznościowych. 

Fryzura "clavi cut" zastępuje boba. Jak wygląda takie cięcie?

W 2024 roku niezwykle modną fryzurą jest bob. Tego lata będzie królować nieco inna wersja klasyki, czyli "clavi cut". Jej nazwa pochodzi od angielskiego słowa "clavicle" oznaczającego "obojczyk". W związku z tym możemy domyślić się, że cięcie wykonujemy do tej części ciała. 

Jak widać, "clavi cut" to delikatne cięcie, które jest bezpieczne w przypadku pań chcących nieznacznie skrócić swoje pasma. Skrócenie włosów do obojczyków pozwala na ich dowolne układanie. Ponadto wygląda wspaniale z codziennymi strojami, jak i z eleganckimi stylizacjami. 

Gwiazdy z Hollywood w "clavi cut". Jak układać włosy?

Warto zapytać fryzjera, jakie cięcie będzie pasować do naszych rysów twarzy i kształtu głowy. Możemy pokazać specjaliście przykładowe fryzury "clavi cut" gwiazd z Hollywood. Celebrytki już wcześniej zdecydowały się na taką metamorfozę. 

Modelka Rosie Huntington Whiteley przez długi czas miała włosy do ramion, które różnie układała. Postawiła na cieniowany, krótszy tył "clavi cut" i delikatnie falowane pasma. Podobną fryzurę nosi Margot Robbie, prezentując się bardzo szykownie. 

Selena Gomez również skróciła włosy do obojczyków. Postawiła na bardzo naturalną wersję "clavi cut", nie układając pasm. W jednym teledysku natomiast mogliśmy zobaczyć ją w grzywce, która nadała zupełnie nowego akcentu tej modnej fryzurze. 

Jak widać, to modne cięcie jest bardzo uniwersalne. Możemy zarówno wyprostować, jak i pofalować pasma lub zdecydować się na wersję z grzywką. W tek kwestii doradzi nam fryzjer podczas wizyty. 

Zobacz też:

Śpisz w ten sposób? Uważaj, bo możesz mieć więcej zmarszczek

Jak uratować przesuszone słońcem włosy? Wystarczy prosty domowy zabieg

Popularne owoce mogą przyspieszyć porost włosów. Umyj, zblenduj i ciesz się bujną grzywą

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | włosy