Reklama
Reklama

Nigdy nie maluj oczu w ten sposób. Zmarszczki będą bardzo widoczne

W każdym wieku możemy eksperymentować z makijażem, jednak po czterdziestce musimy mieć większą świadomość odpowiedniej techniki malowania, szczególnie w okolicach oczu. To właśnie w tym obszarze skóra jest mniej odporna na zmarszczki. Sprawdź trzy błędy w makijażu oka, które postarzają.

Pierwszy błąd w makijażu oka - tuszowanie dolnych rzęs

Malowanie dolnych rzęs sprawia, że oko jest optycznie powiększone. Niestety makijażystki przestrzegają przed ich tuszowaniem, jeśli chcemy ukryć głębokie linie pod oczami. Ciemne, dolne rzęsy podkreślają zmarszczki. Warto zatem przyciemniać tylko górne rzęsy. 

Błędem w makijażu oka jest także nakładanie zbyt dużej ilości maskary. Po czterdziestce zaleca się aplikowanie maksymalnie 3 warstw tuszu i podkreślanie rzęs w zewnętrznych kącikach oczu tzw. wyciąganie do góry. Warto używać tuszu wydłużającego i podkręcającego włoski. 

Drugi błąd w makijażu oka - mocno błyszczące cienie

Wiele osób uważa, że używanie błyszczących cieni odmładza spojrzenie, jednak nie jest to do końca prawdą. Po czterdziestym roku życia brokatowe i połyskujące cienie zbierają się w zmarszczkach, przez co bardziej je uwydatniają. Ponadto skupiają uwagę na opadających powiekach. Możemy stosować je jedynie w kącikach oczu. Jakie zatem cienie wybrać, aby uniknąć błędu w makijażu oka?

Makijażystki zalecają używanie cieni z matowo-satynowym wykończeniem. Warto używać palety z ciepłymi barwami np. w odcieniach szampańskich beży czy łososiowych róży. Z kolei matowe i chłodne cienie podkreślają oznaki zmęczenia, a więc postarzają.

Czytaj również: Kup za 2 złot4e i nałóż na brwi. Efekt lepszy niż po wyjściu od kosmetyczki

Trzeci błąd w makijażu oka - ciężki, kryjący korektor

W późniejszym wieku nie powinniśmy sięgać po ciężkie, kryjące korektory o gęstej konsystencji. Uznawane jest to za błąd w makijażu oka, ponieważ taki kosmetyk podkreśla załamania skóry, wysusza ją, a także wygląda bardzo sztucznie.

Aby uniknąć tego błędu makijażowego, należy używać lekko rozświetlających korektorów o naturalnym wykończeniu. Możemy łączyć krem przeciw cieniom i obrzękom z korektorem z rozświetlającymi pigmentami, aby zatuszować sińce. Dzięki takim kosmetykom zmarszczki i "podkówki" będą mniej widoczne.

Zobacz też:

Nazywany jest zielonym złotem. Redukuje zmarszczki i wzmacnia włosy

Zamiast pić, wymocz w tym stopy, a będą gładkie jak jedwab

Kwaśna śmietana na suche włosy. Zmieszaj, nałóż i ciesz się efektami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja