Reklama
Reklama

Pomaluj rzęsy metodą z TikToka. Bez wysiłku zyskasz obłędne spojrzenie

Długie, gęste i ciemne rzęsy zdecydowanie dodają uroku. Podkreślają oczy i skupiają spojrzenia zachwyconego otoczenia. Zwłaszcza przy ważnych okazjach warto zadbać o ich właściwe pomalowanie. Istnieją techniki, które fantastycznie podkręcają i pogrubiają rzęsy. Skorzystaj z nich, a twoje spojrzenie stanie się niezwykłe.

Wiele kobiet marzy o gęstych, długich rzęsach, dzięki którym spojrzenie nabierze głębi i stanie się jeszcze bardziej wyraziste. Istnieją co prawda różnego rodzaju odżywki, wspomagające porost rzęs, a nawet rzęsy sztuczne, które można przykleić, jednak ogromne znaczenie dla wyglądu rzęs ma także właściwa technika ich malowania. Jedną z metod, która podbiła serca użytkowniczek TikToka, jest "zig zag". Ich zdaniem patent pozwala na maksymalne wydłużenie i podkręcenie rzęs. Jak pomalować rzęsy tą metodą?

Tiktokerki radzą: technika "zig zag"

Długie, grube i mocno podkręcone rzęsy mogą całkowicie odmienić wizerunek. Jeśli bowiem odpowiednio wytuszuje się nawet krótkie i cienkie włoski, stają się bardziej wyraziste i ładnie otulają oko, podkreślając kolor tęczówki. Istnieje wiele sposobów malowania rzęs, dopasowanych do efektu, jaki chcemy uzyskać, ale też uzależnionych od posiadanego tuszu, ponieważ jego jakość również decyduje o ostatecznym efekcie. Niewątpliwie jednak "zig zag" to technika, którą warto znać — nieco nietypowa, a pozwalająca uzyskać maksymalnie długie i grube rzęsy.

Metoda cieszy się ogromną popularnością na TikToku, a polega na szczotkowaniu rzęs z boku na bok, zamiast do góry. Dopiero gdy rzęsy nabiorą już koloru, możemy je pomalować w tradycyjny sposób. By posłużyć się tą metodą, wystarczy położyć palec na powiece i naciągnąć ją tak, aby wszystkie włoski były dobrze widoczne. Trzymając szczoteczkę z tuszem pionowo, przeciągamy nią po rzęsach od prawej do lewej. Gdy już nabiorą koloru, przeciągamy tusz z góry do dołu. W ten sposób nie tylko pogrubiamy, lecz również podkręcamy i wydłużamy rzęsy.

Czytaj też: Masz krótkie paznokcie? Ten manicure świetnie sprawdzi się w sylwestra 

Nowy trend na TikToku: technika „backcombing”

Popularność na TikToku zyskała także inna technika malowania rzęs, znana jako "backcombing". By pomalować rzęsy tą metodą, trzeba nakładać tusz od tyłu. Najpierw pokrywamy je tuszem od strony powieki, wykonując dłonią ruch z góry na dół. Później tuszujemy rzęsy od wewnętrznej strony, a więc od strony oka.

Metoda sprawdzi się świetnie na wielkie wyjścia i imprezy takie jak na przykład zabawa sylwestrowa. Rzęsy będą wydawały się grubsze, więc trik zachwyci zwłaszcza właścicielki cienkich i krótszych włosków.

Zobacz też:

Nie french ani czerwień. To najmodniejszy manicure na lato

W wakacje mocz stopy w wodzie z tym dodatkiem. Pozbędziesz się przykrej dolegliwości

Ta maseczka ujędrnia skórę, a do tego chłodzi. Kosztuje grosze i jest idealna na upały

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda