Reklama
Reklama

Nie tylko na wakacjach. Sprawdź, kiedy i jak używać kremu z filtrem

Krem z filtrem powinien być stosowany nie tylko podczas wakacji. Jego aplikowanie jest kluczowe dla ochrony skóry każdego dnia, a zwłaszcza teraz, gdy będziemy przebywać na zewnątrz coraz częściej. Jednak, aby SPF mógł chronić nas przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, musimy odpowiednio go nakładać. Podpowiadamy, jaką ilość produktu aplikować i co nakładać najpierw – krem nawilżający czy ten z filtrem.

Wiele osób inwestuje w drogie kosmetyki, chcąc uzyskać efekt gładkiej i promiennej skóry. Jednak pielęgnując twarz, nie można zapominać, jak ważna jest ochrona przed promieniami słonecznymi. Wobec tego kremu z filtrem nigdy nie powinno zabraknąć w naszej kosmetyczce. Sprawdź, jak go stosować, aby odpowiednio zabezpieczyć swoją skórę.

Co najpierw nakładać - krem nawilżający czy SPF? Kolejność ma znaczenie

Nie tylko istotne jest to, co nakładamy na naszą skórę, ale także to, w jakiej kolejności to robimy. Okazuje się, że wiele osób nie jest tego świadomym i w codziennej pielęgnacji używa kosmetyków nie po kolei, co ma znaczący wpływ na kondycję ich skóry.

Podobnie jest z kremem SPF, powinien on zostać zaaplikowany na twarz w odpowiednim momencie, aby mógł skutecznie chronić nas przed promieniowaniem słonecznym. Podpowiadamy, jak krok po kroku wykonywać odpowiednią pielęgnację:

  1. Oczyszczenie twarzy.
  2. Tonizacja.
  3. Serum.
  4. Krem nawilżający.
  5. Krem z filtrem SPF.

Czytaj również: Prasuje zmarszczki jak drogie kremy i poprawia owal twarzy. Wystarczy kilka minut dziennie

Jak nakładać krem z filtrem na twarz? Ta zasada pomoże ci zaaplikować odpowiednią ilość

Oprócz właściwej kolejności ważne jest także to, jak nakładamy nasz krem z filtrem. W przypadku, gdy przez dłuższy czas przebywamy na słońcu, musimy pamiętać o tym, by nawet kilkukrotnie nakładać kosmetyk w trakcie całego dnia.

Istotna jest także ilość aplikowanego kremu. Zależna jest od między innymi od wielkości twarzy. Według zaleceń producentów powinno się nakładać około 2 mg produktu na każdy centymetr kwadratowy twarzy. Jednak warto w tym przypadku skorzystać z nieco prostszej metody, która polega na wyciśnięciu z tubki kremu na długość dwóch palców - wskazującego i środkowego.

Oprócz tego pamiętajmy, aby aplikować taką ilość kosmetyku, by pokryć nim całą twarz, łącznie z szyją i dekoltem, jeśli są one wystawione na słońce. Krem należy wmasowywać w skórę okrężnymi ruchami, zwracając szczególną uwagę na często pomijane miejsca, takie jak linia włosów oraz uszy.

Następnie pozostawiamy SPF na kilka minut, aż się wchłonie. Dzięki temu nie zmiesza się on z produktami do makijażu. Dopiero po całkowitym wchłonięciu, możemy przejść do malowania się, nakładając wszystkie produkty tak, jak zwykle.

Zobacz też:

Medycyna estetyczna może poczekać. Zmarszczki wygładzisz za pomocą tego olejku

Już nie szorty. W tym roku modne będą spodnie w stylu Julii Wieniawy

To najmodniejsza kurtka sezonu. Idealna na chłodne dni

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja