Reklama
Reklama

Najdziwniejszy prezent na komunię? "Arbuzy komunijne" to prawdziwy hit sieci

Zbliża się sezon komunijny i zaproszeni goście znów zastanawiają się, co wręczyć dziecku przystępującemu do tego sakramentu. Niektórym nie brak kreatywności i decydują się na naprawdę oryginalne podarunki. Prawdziwym hitem internetu są teraz „arbuzy komunijne”. O co dokładnie chodzi?

Pierwsza komunia święta to ważna uroczystość dla katolików. Chodzi bowiem o pierwsze przyjęcie Eucharystii. Sezon komunijny w Polsce rozpocznie się już wkrótce. Zwykle ma to miejsce w maju, ale zdarza się, że pierwsze komunie organizowane są już w kwietniu. Goście zaproszeni na uroczystość prześcigają się w coraz oryginalniejszych pomysłach na prezenty. Ostatnio prawdziwym hitem internetu jako komunijny prezent okazała się nietypowa rzecz, a konkretnie owoc.

"Arbuz komunijny" zamiast zegarka czy biżuterii? To teraz prawdziwy hit

Goście komunijni zastanawiają się często, jaki prezent wręczyć dziecku z okazji pierwszej komunii świętej. Najczęściej decydują się na pieniądze, za które dziewczynka czy chłopiec będzie mogła po konsultacji z rodzicami zakupić potrzebną jej rzecz lub rzeczy. Dawniej oczywiste było też wręczanie zegarków, medalików, złotej biżuterii czy rowerów. Nadal się to praktykuje, choć wśród prezentów częściej pojawia się elektronika. Dodatkiem do prezentu może też być małe dzieło sztuki, które ozdobi komunijny stół. Prawdziwym hitem jest "arbuz komunijny".

To arbuz specjalnie rzeźbiony przy użyciu metody carvingu. Polega ona na ozdobnym wykrawaniu nożami przeróżnych wzorów w owocach lub warzywach. Tego rodzaju dekoracje były kiedyś hitem na stołach weselnych. W tej chwili zyskują popularność również jako ozdoba stołu komunijnego. 

Czytaj też: W tym roku to będzie hit wśród prezentów komunijnych. Chrzestni już odkładają pieniądze 

"Arbuz komunijny" - prezent oryginalny, ale kontrowersyjny

Portal Lekcjareligii.pl podzielił się na swoim profilu na Facebooku zdjęciami arbuzowych dekoracji, za które zainteresowani muszą zapłacić około 200 zł. Do tego dochodzi koszt samych owoców. Wielu internautom pomysł przypadł do gustu i żałowali, że w ich rodzinach jest już po komunii. Inni jednak byli wyraźnie zbulwersowani, nie uznając za odpowiednie wycinanie świętych symboli w owocach.

Warto jednak pamiętać, że taki oryginalny prezent ma przypaść do gustu przede wszystkim osobie obdarowanej. Z pewnością będzie się wyróżniał i zostanie zapamiętany. Personalizowany arbuz komunijny najprawdopodobniej będzie więc hitem tegorocznych komunii świętych.

Zobacz też:

W PRL-u używała go każda kobieta. Sekret gładkiej skóry za mniej niż 5 złotych

To imię pochodzi ze Skandynawii i kiedyś było bardzo popularne. Dziś powoli zanika

Nie tylko do ciasta. Rozgnieć widelcem i nałóż na twarz, a cera ci podziękuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: komunia