Reklama
Reklama

Mity dotyczące odchudzania. Na te dietetyczne pułapki wiele osób daje się nabrać

Odchudzanie jest tematem, który budzi spore zainteresowanie, zwłaszcza gdy okres wakacyjny jest już tak blisko. Wobec tego wiele osób poszukuje skutecznych sposobów, aby schudnąć. Spora część z nich wpada w dietetyczne pułapki, które tylko z pozoru są dietetyczne. Podpowiadamy więc kilka mitów dotyczących odchudzania, na które warto uważać.

Chcąc zrzucić zbędne kilogramy lub wysmuklić sylwetkę, wiele osób decyduje się przejść na dietę. Wobec tego poszukuje skutecznych rozwiązań i sięga po produkty, które mają pomóc zrzucić nadprogramową wagę. Pomimo coraz większej świadomości dotyczącej zdrowia, wciąż istnieją dietetyczne pułapki, na które łatwo się nabrać. O czym dokładnie mowa?

Te produkty są “dietetyczne". Chcąc schudnąć, lepiej na nie uważać  

Jednym z powszechnie uznawanych mitów jest jedzenie na diecie wszystkiego, co w nazwie ma słowo “light", “dietetyczne", “fit" czy “zero". W rzeczywistości wcale te produkty nie są tak zdrowe i niskokaloryczne, jak mogłoby się wydawać.  

Jak wiadomo, chcąc schudnąć, kluczem jest deficyt kaloryczny. Wierząc, że dany produkt jest dietetyczny, często brany jest ze sklepowej półki bez głębszego zastanowienia. Efektem tego jest nie deficyt, a nadwyżka kaloryczna. Wobec tego, na jakie produkty warto uważać, będąc na diecie? 

Wiele dietetyków zwraca uwagę na płatki śniadaniowe. Często przedstawiane są jako pożywne śniadanie, a w rzeczywistości zazwyczaj są wysoko przetworzonym produktem, bogatym w cukry i inne niezdrowe dodatki. Tak samo sytuacja wygląda z gotowymi owsiankami w formie instant. Owszem, łatwo się je przygotowuje, ale zdecydowanie nie są najlepszym wyborem na diecie. 

Soki owocowe, skoro są z owoców, to z pewnością są dobre podczas diety. Otóż wygląda to nieco inaczej. Nie są obfite w błonnik jak świeże owoce, a ponadto pełno w nich cukru i nadmiernych kalorii. To zdecydowanie nie pomaga schudnąć. Podobnie ma się sprawa, jeśli chodzi o napoje diet. Owszem nie zawierają kalorii, ale często mogą stymulować apetyt.  

Zobacz również: Jedz codziennie na śniadanie, a jelita ci podziękują. W końcu pozbędziesz się oponki

Popularne mity dietetyczne. Nie wszystkie produkty pomagają schudnąć  

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które docelowo mają być dietetyczne. W niektórych sklepach znaleźć można nawet półki ze zdrowymi produktami. Te jednak często wcale takie nie są. Kolejnym takim przykładem są batoniki energetyczne i popularne kulki mocy. Prawdą jest, że wiele z nich jest dobrym rozwiązaniem dla sportowców. Nie jest tak jednak w przypadku osób na diecie.  

Suszone owoce to kolejna pułapka, na którą daje się złapać wiele odchudzających się osób. Wydawać by się mogło, że to samo zdrowie i to w dodatku niskokaloryczne. Wygląda to nieco inaczej. Poddawane obróbce suszenia zyskują sporą ilość cukru i przy tym ich kaloryczność zdecydowania wzrasta.  

Na co jeszcze warto uważać, będąc na diecie? Między innymi na jogurty i serki zawierające mniej lub brak tłuszczu, a także na organiczne chipsy, które wciąż mogą być wysoko przetworzone. We wszystkim, co się je należy mieć rozwagę, a do procesu odchudzania warto podchodzić rozsądnie.  

Zobacz też:

Rób to z włosami codziennie przed snem. Szybko ci podziękują

Rozświetla i wygładza skórę, a kosztuje grosze. Kupisz ją w każdej aptece

Dodaj kilka kropel do swojego kremu. Pożegnasz zmarszczki mimiczne i szarą skórę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda