Reklama
Reklama

Masz taki telewizor? Niedługo nie obejrzysz już ulubionych filmów na Netflixie

Posiadacze starszych telewizorów powinni mieć na uwadze, że już za niedługo być może nie będą mogli korzystać z platformy Netflix na swoim urządzeniu. Aplikacja tego popularnego serwisu streamingowego przestanie być obsługiwana przez wybrane urządzenia już w lutym. Sprawdź, czy aby nie chodzi o model telewizora, który posiadasz.

Aplikacja Netflix wkrótce przestanie być obsługiwana przez wybrane starsze urządzenia. Oznacza to, że wiele osób zostanie pozbawionych możliwości oglądania swoich ulubionych filmów i seriali w aplikacji Netflix. Jakich urządzeń to dotyczy oraz kiedy to nastąpi? 

Wybrane telewizory marki Sony nie będą mogły już obsługiwać aplikacji Netflix  

Wraz z rokiem 2024 wiele telewizorów popularnej marki Sony utraci wsparcie platformy Netflix. Producent wystosował w tej sprawie krótki komunikat, w którym powołuje się na działania platformy Netflix. Wywołane są one intensywnie rozwijającą się aplikacją oraz pojawiającymi się nowymi funkcjami.  

W związku z tym urządzenia obsługujące tę aplikację wymagają stale pojawiających się aktualizacji do najnowszych wersji. Wraz z nimi wzrasta wymaganie co do sprzętu. Niestety wprowadzane zmiany przerastają wydajność niektórych urządzeń. Tym razem przyszedł czas na wybrane modele marki Sony.  

Ponad 100 modeli telewizorów utraci wsparcie platformy Netflix. Dotyczy to urządzeń, które zostały wyprodukowane w latach 2011-2013. Telewizory te w większości do tej pory funkcjonują prawidłowo i realizują założoną funkcje. Rosnące wymagania aplikacji Netflix sprawiają jednak, że nie są one wystarczające, aby podołać najnowszym aktualizacjom.  

Przeczytaj również: Koniec z wieloma ładowarkami. Ta zmiana ucieszy właścicieli elektroniki

Sposób na dalsze korzystanie z aplikacji Netflix na starszych modelach telewizorów  

Postęp techniczny w dzisiejszym świecie jest na tyle szybki, że dziesięcioletnie telewizory uznawane są za stare, choć działają prawidłowo. Dlatego też wiele modeli w lutym 2024 roku zostanie odciętych od dostępu do popularnej platformy z filmami i serialami. 

Mowa o konkretnych odbiornikach z serii HX, EX, W i inne.  Dotyczy to modeli telewizorów oraz odtwarzaczy Blu-ray. Warto wejść na oficjalną stronę producenta i sprawdzić szczegółową listę modeli, które czeka ta przykra zmiana. Jeśli Twój telewizor znajduje się w tym wykazie, nie oznacza to, że jednym rozwiązaniem jest kupno nowego sprzętu.  

Zakup telewizora to niemały wydatek, którego w tym przypadku można uniknąć. Chcąc dalej cieszyć się korzystaniem z aplikacji Netflix i przy tym nie kupować nowego telewizora, warto rozważyć dokupienie przystawki smart TV lub postawić na konsolę do gier, która ma funkcję obsługi aplikacji Netflix. To zdecydowanie tańsze rozwiązanie na zmianę, która dotknie wiele osób już w lutym.

Zobacz też:

Tłuste włosy przestaną być problemem. W ten sposób odświeżysz je bez mycia i suchego szamponu

Ten kolor włosów wybrała Julia Roberts. Będzie hitem lata dla pań 50+

Kupisz go w każdej aptece za 5 zł. Niewiarygodne, jak szybko rosną po nim włosy

INTERIA.PL