Reklama
Reklama

Masz dość opuchlizny i cieni pod oczami? By się ich pozbyć wystarczą trzy składniki, które masz w kuchni

Opuchlizna i cienie pod oczami mogą pojawiać się z różnych powodów - czasem winne są temu geny, kiedy indziej alergia, problemy dermatologiczne, niewłaściwa pielęgnacja lub po prostu zmęczenie. Na szczęście istnieją skuteczne, domowe metody na pozbycie się nieestetycznych zasinień i opuchlizny. Najprostszy tego typu specyfik przygotujesz w domu w mniej niż 10 minut.

Najczęstszymi przyczynami opuchlizny i cieni pod oczami jest starzenie się, genetyka oraz zmęczenie. Pomimo tego, że oba zjawiska są zwykle niepożądane, to nie są powodem do niepokoju. Natomiast żeby się ich pozbyć, wystarczy zastosować prosty zabieg.

Na początku można zacząć od dopilnowania higieny codziennego funkcjonowania. Dotyczy to odpowiednio długiego snu, trwającego minimum 7-8 godzin. Trzeba też zrezygnować z palenia papierosów oraz spożywania alkoholu. Postawić na zróżnicowaną dietę i zacząć regularnie uprawiać aktywność fizyczną.

Trzy składniki z kuchni, żeby przygotować remedium na opuchliznę i cienie pod oczami

Do zastosowania domowego triku na cienie i opuchliznę będą potrzebne tylko następujące składniki: miód oraz oliwa z oliwek. Zapewni to nawilżenie skóry, a także wydobędzie z niej gładkość i sprężystość. Jak przygotować domowy roztwór?

Żeby przygotować preparat, trzeba będzie wymieszać zmielone ziarna kawy, łyżkę miodu, łyżkę oliwy z oliwek oraz wodę. Tak skomponowaną mieszankę należy nałożyć na twarz na 15 minut, a potem tylko czekać na pożądany efekt. Uproszczeniem w tworzeniu remedium na opuchliznę i cienie pod oczami jest to, że najważniejsze składniki najprawdopodobniej znajdują się już w kuchni.

Czytaj również: Spala tłuszcz i opóźnia proces starzenia się skóry. Teraz możesz pić go do woli

Domowe sposoby na opuchliznę i szarą skórę pod oczami

Nie tylko krem z fusów kawy, łyżki miodu, oliwy z oliwek i wody nada się na remedium na opuchliznę i szarą skórę pod oczami. Można też stosować inne sprawdzone domowe sposoby. Jednym z nich są zimne łyżki. Trzeba umieścić dwie w zamrażarce na kilka minut, a potem przyłożyć je do zamkniętych powiek na około 3-4 minuty. Zimno zredukuje obrzęk.

Do domowych sposobów na opuchliznę i szarą skórę pod oczami zalicza się też stosowanie aloesu. Naturalny żel ma właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Pomaga to na redukcję opuchlizny pod oczami. Po nałożeniu aloesu pod oczy i pozostawieniu do wchłonięcia należy go zmyć zimną wodą.


Zobacz też:

Tłuste włosy przestaną być problemem. W ten sposób odświeżysz je bez mycia i suchego szamponu

Ten kolor włosów wybrała Julia Roberts. Będzie hitem lata dla pań 50+

Kupisz go w każdej aptece za 5 zł. Niewiarygodne, jak szybko rosną po nim włosy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja