Reklama
Reklama

Lepiej włóż je do lodówki. W ten sposób zachowasz właściwości i unikniesz zepsucia

Kosmetyki, aby zachowały swoje właściwości, muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach. Niestety wiele osób o tym zapomina, nieświadomie pozbawiając je tego, co najcenniejsze. Mało kto zdaje sobie bowiem sprawę, że dla niektórych produktów najlepszym miejscem jest lodówka. O jakich kosmetykach dokładnie mowa? Podpowiadamy.

Wiele osób nie przykłada większej wagi do tego, w jakich warunkach powinny być przechowywane kosmetyki. To duży błąd, ponieważ wynikiem takiego zachowania, jest pozbawienie ich cennych właściwości, a w najgorszym wypadku, nawet i zepsucie. Między innymi wiele kosmetyków powinno być przechowywanych w niskich temperaturach. Wobec tego, które produkty warto przenieść do lodówki?  

Te kosmetyki, warto trzymać w lodówce. Niska temperatura to ich sprzymierzeniec  

Zakupione kosmetyki najczęściej lądują na toaletce albo w łazienkowej szafce. Mało kto zadaje sobie trudu, aby dokładnie wgłębić się w instrukcję, w jakich warunkach powinny być one przechowywane. A szkoda, ponieważ jest to kluczowa kwestia, aby zachować ich cenne właściwości, a także uchronić je przed zepsuciem.  

Dla wielu produktów kosmetycznych najlepszym miejscem do przechowywania jest... lodówka. Niska temperatura jest ich sprzymierzeńcem, który dba o ich właściwości, chroni przed zepsuciem, a czasami nawet i wzmacnia efekt. Wobec tego, jakie kosmetyki powinno przechowywać się w lodówce?  

  • Kosmetyki pod oczy — jednakowo serum, żele czy kremy pod oczy warto trzymać w lodówce. Zawarte w nich składniki aktywne, schłodzone lepiej działają, a ponadto niska temperatura koi i przynosi ulgę podrażnionej skórze. Działa także na opuchliznę, na przykład po ciężkiej nocy.  
  • Kosmetyki z witaminą C i retinolem — w obu przypadkach, retinol, jak i witamina C wrażliwe są na wysokie temperatury. Chcąc zachować cenne właściwości, kosmetyki z ich składem najlepiej przechowywać w chłodzie. 
  • Maski do twarzy — szczególnie dla tych maseczek w płachcie warto zrobić miejsce w swojej lodówce. Schłodzone zadziałają skutecznie, oddając skórze składniki odżywcze, a co więcej przynosząc przyjemną ulgę oraz obkurczając opuchliznę i naczynka krwionośne.  

Ponadto lodówka to dobre miejsce dla kosmetyków organicznych, które wykazują mniejszą trwałość w porównaniu do klasycznych kosmetyków. A oprócz tego, dobrze przechowywać w chłodzie szminki do ust, pomadki, kremy przeciwzmarszczkowe, a także mgiełki do twarzy i wody termalne.  

Przeczytaj również: Jak malować się po 50-tce, by wyglądać młodziej? Pod żadnym pozorem nie używaj tych kosmetyków

W tych miejscach na pewno nie trzymaj kosmetyków  

Chcąc poprawnie przechowywać kosmetyki najlepiej zapoznać się z właściwościami każdego z osobna. Na opakowaniach zazwyczaj znajdują się najważniejsze kwestie między innymi dotyczące temperatury przechowywania. Są jednak takie miejsca, w których wielu specjalistów odradza przetrzymywać jakiekolwiek produkty kosmetyczne.  

Zalicza się do nich między innymi łazienkę, w której co ciekawe, większość osób trzyma wszelkie kosmetyki. Niestety panująca tam duża wilgotność, a także wahające się temperatury stwarzają dobre warunki do rozwoju bakterii oraz zmiany konsystencji, a nawet zepsucia.  

Dla kosmetyków nie są również odpowiednie słoneczne miejsca. Działanie Słońca, a także wysokie temperatury niszczą substancje czynne, a także przyspieszają psucie się produktów kosmetycznych.  

Zobacz też:

Kup za grosze w aptece, by usunąć cellulit. Znikną też żylaki i obrzęki

Usuwa przebarwienia i drobne zmarszczki. Skuteczna jak retinol, a kosztuje grosze

Chcesz, by twoje dłonie wyglądały młodo? Te kolory paznokci omijaj szerokim łukiem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja