Reklama
Reklama

Stosujesz maseczki w płachcie? Dzięki tym prostym czynnościom wzmocnisz efekt

Maseczki w płachcie to prawdziwy hit pielęgnacyjny, który w ostatnich latach cieszy się niesłabnącą popularnością. Jednak dobór i zakup odpowiedniego produktu to nie wszystko. Jeśli zależy nam na spektakularnych efektach, musimy wiedzieć, jak stosować maseczki, by wzmocnić ich działanie. Sprawdź, co musisz zrobić.

Maseczki w płachcie to trend, który został zapoczątkowany przez Azjatki, znane ze swojej skrupulatnej pielęgnacji twarzy. Produkt zdobył już popularność i w naszym rejonie. Jednak, aby maseczka przyniosła skutki i nadała naszej twarzy promiennego wyglądu, musimy znać kilka zasad, dzięki którym będzie ona działała jeszcze lepiej. Podpowiadamy, jak stosować maseczki, by cieszyć się efektami.

Maseczki w płachcie - co warto o nich wiedzieć?

Maseczki w płachcie to maski stworzone na tkaninie, która zazwyczaj wykonywana jest z bawełny, biocelulozy lub mikrofibry. Na tym kawałku materiału, wyciętym na kształt twarzy wraz z otworami na oczy, nos i usta, zawartych zostało wiele cennych esencji i ekstraktów.

Maseczki w płachcie idealnie dopasowują się do twarzy, a z racji tego, że są one nasączone różnego rodzaju składnikami odżywczymi, możemy wyróżnić produkty:

  • rozświetlające
  • oczyszczające,
  • wygładzające,
  • nawilżające,
  • rewitalizujące.

Wobec tego maseczki mogą być używane do każdego rodzaju cery i wystarczy jedynie wybrać produkt o właściwościach najlepszych dla swojej skóry. Nie tylko są one uniwersalne, ale i bardzo skuteczne, ponieważ działają jak opatrunek. Podczas stosowania, maseczki wnikają w skórę, tym samym regenerując ją i dostarczając niezbędnych składników odżywczych.

Co więcej, warto włączyć je do codziennej pielęgnacji, ponieważ nie tylko szybko przynoszą efekty, ale i są bardzo wygodne w użyciu, gdyż wystarczy jedynie na oczyszczoną skórę nałożyć płachtę i dokładnie ją docisnąć. Po zastosowaniu nie musimy myć twarzy czy spłukiwać nadmiaru produktu. Dodatkowo są doskonałym towarzyszem podróży, ponieważ pozwalają nam zadbać o pielęgnację w każdym zakątku świata, bo nie zajmują duże miejsca i możemy je z łatwością spakować na wyjazd.

Czytaj również: Wcale nie kok. To najmodniejsze i najwygodniejsze upięcia na lato

Jak stosować maseczki w płachcie, aby wzmocnić ich działanie? O tym musisz pamiętać

Jednak, aby maseczka w płachcie przyniosła pożądane rezultaty, musimy odpowiednio jej używać i przestrzegać kilku podstawowych zasad, dzięki którym wzmocnimy efekty stosowania tego produktu, a nasza skóra będzie wyglądała jeszcze lepiej. Oto kilka ważnych aspektów, o których trzeba pamiętać podczas stosowania maseczki:

  • Przed nałożeniem maseczki warto wykonać peeling twarzy. Sprawi to, że produkt nie będzie tracił swoich właściwości na martwy naskórek, który i tak wkrótce zniknie. Następnie użyjmy toniku, by przywrócić skórze naturalny współczynnik pH.
  • Zanim użyjemy maseczki, możemy wziąć do ręki zamknięte opakowanie i delikatnie podgrzać je suszarką lub oblać ciepłą wodą. Wpłynie to pozytywnie na skuteczność produktu, ponieważ ciepła maska, sprawi, że otworzą się pory i rozszerzą naczynia krwionośne na skórze, dzięki czemu składniki będą lepiej wchłaniane.  
  • Nakładając płachtę na twarz, zadbajmy o to, by po nałożeniu nie było pęcherzyków powietrza ani zagnieceń.
  • Po zdjęciu maseczki w płachcie, wklepmy w skórę pozostałości po kosmetyku.

Zobacz też:

Umyj, obierz, zetrzyj i nałóż na włosy. Będą lśniące i nawilżone

Ten sposób makijażystek zapewnia błyskawiczny efekt liftingu. Wystarczy namalować trzy kropki

Zamiast dawać do ciasta, wylej to na głowę. Koleżanki pozazdroszczą ci fryzury

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja