Reklama
Reklama

Jej imię to symbol pokoju. Od lat jest jednym z najpopularniejszych w Polsce

Pochodzenie imienia Oliwia związane jest z drzewem oliwnym, będącym symbolem pokoju. Kobiety o tym imieniu rzeczywiście są pokojowo nastawione do świata i sprawdzają się w zawodach związanych z kontaktami z ludźmi. To rewelacyjne dyplomatki. Co warto wiedzieć o tym imieniu?

W pierwszej połowie 2023 roku imię Oliwia zostało nadane dziewczynkom w Polsce aż 1983 razy. Już od jakiegoś czasu cieszy się sporą popularnością i jest chętnie wybierane przez rodziców. Co warto wiedzieć o tym imieniu?

Oliwia — znaczenie i pochodzenie imienia

Oliwia to imię pochodzenia łacińskiego, etymologicznie powiązane z wyrazem "oliva", oznaczającym "oliwkę", "drzewo oliwne", "owoc oliwki". W symbolicznym znaczeniu mogło wskazywać na kobietę, która niesie pokój. Drzewko oliwne jest bowiem symbolem pokoju, siły i mądrości. Imię to znane było już w starożytności. Można też jednak dotrzeć do tezy, że wymyślił je sam William Szekspir na potrzeby komedii "Wieczór Trzech Króli". 

Oliwia to żeńska forma imienia Oliwier, przy czym jedni wywodzą je — podobnie jak Oliwię — od łacińskiego wyrazu "oliva", a inni uważają, że to imię pochodzenia normandzkiego, wywodzące się od zniekształconego słowa "Alfihar", czyli "armia elfów". 

Czytaj też: To imię oznacza zwycięstwo. Noszą je silne i pewne siebie kobiety 

Kiedy Oliwia obchodzi imieniny? Oto jej patronki

Kobiety o imieniu Oliwia mogą świętować 5 marca, a także 3, 10 i 15 czerwca. Znane są dwie święte męczennice o tym imieniu — święta Oliwia z Palermo, która została porwana przez Saracenów i zasłynęła cudownymi uzdrowieniami, a także święta Oliwia z Brescii, która została pojmana ze względu na swoją wiarę. Stała się patronką szczęśliwej podróży.

Oliwia — jakie są kobiety o tym imieniu?

Imię Oliwia podlega wibracjom cyfry 6. Numerologiczne Szóstki są zaś urodzonymi dyplomatami i świetnymi negocjatorami. Są bardzo rodzinne i oddane przyjaciołom. Jednocześnie wszystkie Oliwie cechują się dużym optymizmem i pogodą ducha. Ewentualne niepowodzenia nigdy nie wyprowadzają ich z równowagi i nie sprawiają, że przestają one wierzyć w świat i ludzi. Potrafią być wręcz szlachetne i podchodzą z oddaniem do realizacji powierzonych im spraw.

Świetnie się sprawdzają w zawodach, które wymagają kontaktu z ludźmi. Mogą też z powodzeniem pracować w firmach rodzinnych. Mediator, negocjator, dyplomata czy opiekun - wszystko to zawody, w których Oliwie sprawdzą się rewelacyjnie. W miłości bywają nieco zaborcze. Jeśli jednak trafią na odpowiedniego partnera, stają się bardzo romantyczne. W kontaktach z najbliższymi mogą mieć jednak problem z asertywnością. Nie brakuje im rozsądku i zwykle podejmują w życiu trafne decyzje. 

Zobacz też:

Nazywany jest zielonym złotem. Redukuje zmarszczki i wzmacnia włosy

Zamiast pić, wymocz w tym stopy, a będą gładkie jak jedwab

Kwaśna śmietana na suche włosy. Zmieszaj, nałóż i ciesz się efektami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina