Reklama
Reklama

Gophering to najgorszy trend w randkowaniu. Jest jak ucieczka z linii startu

Gophering to nowy trend w randkowaniu, który mrozi krew w żyłach singlom korzystającym z aplikacji i portali internetowych. Skutecznie utrudnia znalezienie drugiej połówki, a eksperci uważają nawet, że jest gorszy od słynnego ghostingu, w którym partner zrywa kontakt z dnia na dzień. Oto, na czym polega gophering.

Miejsce ghostingu w czołówce najbardziej okrutnych trendów randkowych zajął niedawno nowy trend w randkowaniu. Gophering jest jak ucieczka z linii startu, która uniemożliwia stworzenie jakiejkolwiek relacji. 

Na czym polega gophering, do którego stosowania przyznaje się ponad 70 procent użytkowników aplikacji randkowych?

Na czym polega gophering - nowy, okrutny trend w randkowaniu?

Gophering to nowy trend w randkowaniu, który kojarzyć może się z dobrze znanym już ghostingiem, w którym jedna osoba niespodziewanie zrywa kontakt, rujnując szansę na dalszy rozwój znajomości. Jeżeli chodzi o gophering, sytuacja jest łudząco podobna, tyle że zawsze dotyczy ona świeżych relacji.

Na czym polega gophering? Otóż można go rozpoznać po tym, że dwie osoby piszą ze sobą na portalu lub w aplikacji randkowej przez kilka dni, lub tygodni. Kiedy jednak któraś ze stron proponuje spotkanie się w świecie realnym, potencjalny partner niespodziewanie staje się obojętny. Być może z entuzjazmem zgodzi się na spotkanie, lecz gdy będzie zbliżał się ustalony termin randki, niespodziewanie postanowi się wycofać. 

Gophering jest gorszy od ghostingu? Jest jak ucieczka z linii startu

Pewne jest to, że gdy padniemy ofiarą gopheringu, do spotkania w twarzą w twarz nigdy nie dojdzie. A przez to nie będziemy mogli nawet sprawdzić, czy dana relacja ma potencjał. Nie przekonamy się, jaka osoba z aplikacji randkowej jest w świecie rzeczywistym, a przez to związek nie wejdzie nigdy poza fazę początkową. Pod tym względem gophering przez niektórych może być uznany za bardziej okrutny od ghostingu.

Przypomina nieco zjawisko definiowane jako OnlyPlans –  czyli trend radnkowy polegającym na kilkukrotnym planowaniu randki, która nigdy nie dochodzi do skutku. Forbesindia.com pisze, że raport przeprowadzony na użytkownikach aplikacji randkowej Plenty of Fish wykazał, iż ten niefortunny trend obecny był już w 2022 roku i wówczas jego ofiarą paść miało aż 52 procent ankietowanych użytkowników. 

Gophering stosuje ponad 70 procent singli. Dlaczego ludzie to sobie robią?

Gophering jest okrutnym trendem randkowym. Jednocześnie badanie udostępnione przez Daily Mail wykazało, że aż 71% pokolenia Z i 72% millenialsów przyznaje się, że posunęło się do zerwania komunikacji z dnia na dzień. Dlaczego posuwamy się do takich zachowań?

Doradca kliniczny i seksuolog, Stacey Diane Arañez Litam w rozmowie z magazynem Forbes wyjaśnił, że zerwanie więzi w zalążku, może wydawać się niektórym "bezpieczniejsze psychicznie". Nie muszą bowiem obawiać się dyskomfortu związanego z potencjalnym porzuceniem i zmianami w życiu. 

Alix Fox, specjalistka od związków i konsultantka w serialu "Sex Education" Netflixa, stwierdziła natomiast, że ludzie, którzy uciekający się do "gopheringu", odczuwają satysfakcję na myśl o tym, że druga osoba zgodzi się na zaproponowane spotkanie. Tak naprawdę wcale nie mają jednak zamiaru umawiać się na randki. 

Zobacz też:

W PRL-u używała go każda kobieta. Sekret gładkiej skóry za mniej niż 5 złotych

To imię pochodzi ze Skandynawii i kiedyś było bardzo popularne. Dziś powoli zanika

Nie tylko do ciasta. Rozgnieć widelcem i nałóż na twarz, a cera ci podziękuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: związek