Reklama
Reklama

Co zamiast koperty? 10 najlepszych pomysłów na prezent ślubny

Coraz częściej prezenty ślubne ograniczają się do gotówki w kopercie, a także bukietu kwiatów lub butelki wina. Nie jest również niczym nowym, że nowożeńcy wprost zamieszczają takie informacje w zaproszeniu. Co w przypadku, gdy taka instrukcja się nie pojawi, a gościom zależy na oryginalnym podarunku? Sprawdź 10 najlepszych pomysłów na prezent ślubny.

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu pary młodej, który zazwyczaj poprzedzają miesiące przygotowań. Pojawiający się na uroczystości goście to nieodłączny element tego wydarzenia. Większość z nich przynosi ze sobą kopertę z pieniędzmi lub prezenty. Oryginalne, a jednocześnie dopasowane do zainteresowań państwa młodych upominki sprawią, że zostanie on w ich pamięci na jeszcze dłużej. Jaki prezent wybrać, by nie zasypać nowożeńców kwiatami? 

Personalizowana mapa podróży

Świetny prezent dla pary, która uwielbia poznawać nowe zakątki świata. Można wybrać wariant, w którym cele podróży ukryte są pod zdrapką. Wtedy po zakończeniu wyjazdu nowożeńcy zdrapują odpowiednią warstwę i tak dążą do usunięcia całej warstwy ochronnej.

Profesjonalny zestaw do sushi

Sushi to idealnym wybór na elegancką i romantyczną kolację. Jednak zrobione samemu w domowym zaciszu zyskuje element unikalności. Jeśli wiesz, że para młoda lubi wspólnie spędzać czas w kuchni, dobrym pomysłem na prezent może być właśnie profesjonalny zestaw do sushi.

Voucher na dzień w SPA dla dwojga

Sporo adrenaliny i niezapomniane przeżycia? Lot balonem nad polskim miastem to prezent, który spełni oba te warunki. Dla nowożeńców może to być niepowtarzalna okazja, by na przykład mogli zobaczyć z góry miasto, w którym mieszkają czy ich miejscowość rodzinną.

Voucher na dzień w SPA dla dwojga

Po stresie związanym z przygotowaniami do tej najważniejszej chwili w życiu nadchodzi czas odpoczynku. Co lepiej pomoże w relaksie niż dzień w SPA? Sami nowożeńcy mogą niechętnie zgodzić się na taki krok, więc voucher na masaże może być cudownym pomysłem na prezent.

Zestaw pościeli

O ile pościel na prezent to klasyka gatunku, o tym w przypadku prezentu ślubnego możemy zaszaleć, a ograniczeniem może być jedynie budżet. Najlepiej wybierać pościel wysokiej jakości z materiałów premium. Dodatkowo można naszyć na niej np. inicjały nowożeńców, by prezent był cudowanie personalizowany.

Personalizowana mapa nieba

Pomysł podobny do mapy podróżniczej, jednak bardziej uniwersalny. W tym przypadku możemy dać parze młodej obraz nieba z danego dnia. Może to być dzień ślubu, ale także moment poznania się czy inna chwila, która jest dla nich niezmiernie ważna.

Zestaw garnków

Kolejny klasyk na liście prezentów, który może być świetnym ponadczasowym uzupełnieniem kuchni. W tym przypadku zdecydujmy się na takie garnki, które rozszerzą możliwości gotowania, a nie standardowy zestaw rondelka z dużym garnkiem.

Zestaw szczoteczek sonicznych

Ten prezent sprawdzi się, jeśli dobrze znamy nowożeńców. W innym przypadku może wyjść trochę nietaktownie. Jednak gdy wiemy, że nie posiadają takiego sprzętu, a bardzo by chcieli go mieć to będzie świetny pomysł.

Odkurzacz automatyczny

Propozycja trochę droższa niż poprzednicy na liście, ale na pewno sprawdzi się jako wsparcie na nowej drodze życia. Kto nie chciałby mieć odkurzonej podłogi bez kiwnięcia palcem?

Thermomix

Najdroższy, ale także najbardziej efektowny pomysł na prezent. Maszyna od wszystkiego w kuchni. Jeśli wiemy, że para młoda chciałaby taki sprzęt, może warto złożyć się na niego z innymi gośćmi weselnymi?

Zobacz też:

Chcesz, by twoje dłonie wyglądały młodo? Te kolory paznokci omijaj szerokim łukiem

Te buty zostały stworzone na lato dla pań po 50-tce. Grażyna Torbicka nosi je od lat

Taką sukienkę na wesele założyła Małgorzata Socha. Ultramodna, lecz wzbudza kontrowersje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ślub | wesele