Reklama
Reklama

10 super romantycznych piosenek idealnych na pierwszy taniec. Nowożeńcy je uwielbiają

Ślub to niezapomniany moment w życiu, a jednym z jego nierozłącznych elementów jest pierwszy taniec. Utwór, do którego będą tańczyć nowożeńcy, może być ich ulubionym kawałkiem albo melodią związaną z ważnym wspomnieniem. Może także być po prostu piękny i wzruszający. Oto 10 romantycznych piosenek idealnych na pierwszy taniec.

Pierwszy taniec to zazwyczaj moment otwierający przyjęcie weselne. Wszyscy goście gromadzą się wtedy wokół pary młodej, podziwiając, jak poruszają się w rytm melodii. Jest to również ulubiony moment fotografów oraz kamerzystów, który chcą uwiecznić ten wyjątkowo romantyczny moment. Jaką piosenkę wybrać jako podkład do pierwszego tańca, by wspominać ją przez całe życie? 

Wybór piosenki na pierwszy taniec - na co zwrócić uwagę?

Podejmując tak ważną decyzję, trzeba się kierować przede wszystkim upodobaniami muzycznymi własnymi oraz partnera. Utwór powinie się wam podobać, a najlepiej jeśli dodatkowo będzie kojarzył się ze wspólnie spędzonym czasem. Ważne są także rytm oraz tempo piosenki - musi ona pasować do tańca, który przygotowaliście.

Większość szkół tańca przygotowujących nowożeńców służy pomocą w zakresie wyboru odpowiedniej muzyki. Możecie również skorzystać z poniższych inspiracji, które są często wybierane przez pary młode.

Sanah — „Nic dwa razy”

Piosenka Sanah to opakowany w świetną aranżację wiersz Wisławy Szymborskiej. Przekaz polskiej noblistki jest jasny — los człowieka jest niepowtarzalny. Czyż nie jest to idealny utwór na romantyczny pierwszy taniec?

Jessie Ware — „Say You Love Me”

Brytyjska piosenkarka ma w swoim repertuarze wiele pięknych piosenek, ale na pierwszy taniec polecamy utwór “Say You Love Me”. Wolny kawałek z cudownym tekstem o miłości będzie perfekcyjnie pasował do romantycznego klimatu początku wesela.

Kancelarya — „Zabiorę Cię”

Kolejna polska propozycja to utwór gdańskiej grupy Kancelarya. Piosenka „Zabiorę Cię” zyskała ogólnopolską rozpoznawalność dzięki wykorzystaniu w serialu „39 i pół”. Jednak jej tekst to piękne przesłanie dla miłości nowożeńców.

Ed Sheeran — „Perfect”

Kawałek brytyjskiego wokalisty mówi wprost o znalezieniu miłości. Świetny głos Sheerana w połączeniu z cudowną muzyką i wolnym tempem będzie idealnym utworem na pierwszy taniec. Nawet dla tych, którzy nie są urodzonymi tancerzami.

Zbigniew Wodecki — „Z Tobą chce oglądać świat”

Czas na giganta polskiej sceny muzycznej, bo tak bez wątpienia można mówić o Zbigniewie Wodeckim. W jego repertuarze można znaleźć wiele romantycznych piosenek, jednak to właśnie „Z Tobą chce oglądać świat” jest idealna na pierwszy taniec. Cóż, tytuł mówi sam za siebie.

Carlos Gardel — „Por una Cabeza”

Czy piosenka obcojęzyczna musi być angielska? Oczywiście, że nie! A najlepszym tego przykładem jest hiszpański utwór opowiadający o… nałogowym hazardziście. Jednak tango “Por una Cabeza” to niebanalny wybór na zmysłowy pierwszy taniec.

Sobel — „Wyglądasz tak pięknie”

Kolejny, po Sanah, przedstawiciel młodych polskich artystów. Kawałek „Wyglądasz tak pięknie” opowiada o miłości mężczyzny do kobiety, więc świetnie sprawdzi się jako motyw przewodni na nową drogę życia.

John Legend — „All of me”

Utwór „All of me” autorstwa amerykańskiego wokalisty to nie tylko spokojna muzyka pięknie komponująca się z wolnym tańcem nowożeńców. To również słowa z wielkim przesłaniem, które perfekcyjnie łączą się ze słowami przysięgi „i że Cię nie opuszczę aż do śmierci”.

Krzysztof Krawczyk — „Bo jesteś Ty”

Kolejny gigant polskiej sceny muzycznej, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Tak samo jak tej piosenki, której końcowe słowa „bo jesteś Ty i zawsze tu bądź” powinny przyświecać każdej młodej parze na nowej, wspólnej drodze życia”.

Michael Bolton — „When a men loves a women”

Zestawienie zamykamy klasykiem z lat 90. Każdy, kto przeczyta w myślach, tytuł tej piosenki, od razu ma w głowie niezrównany głos Michaela Boltona, a większość pewnie również dreszcze. Czy może być coś bardziej romantycznego na pierwszy taniec, niż muzyczna opowieść o nieskończonej miłości mężczyzny do kobiety?

Zobacz też:

Odłóż ze śniadania i nałóż na twarz. Wszystkie sąsiadki pozazdroszczą ci pięknej cery

Chcesz zagęścić brwi? Zastosuj ten domowy sposób za grosze

Skandynawska metoda spania może uratować niejeden związek. O co w niej chodzi?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ślub | wesele