Reklama
Reklama

Zrób domowy płyn do czyszczenia telewizora. Zapłacisz 2 zł, a obraz będzie ostry jak brzytwa

Czyszczenie telewizora jest prawdziwą udręką. Z jednej strony powinno się to robić regularnie, aby pozbyć się kurzu i śladów palców na ekranie, ale wykorzystując do tego nieodpowiednie produkty, można łatwo uszkodzić lub porysować ekran urządzenia. Nie oznacza to jednak, że jesteś skazany na kupowanie drogiej chemii ze sklepu. Najlepszy, w pełni ekologiczny płyn do czyszczenia telewizora możesz przygotować w minutę we własnym domu.

Jedną z najbardziej irytujących czynności podczas porządków jest czyszczenie telewizora. Jeżeli masz w domu nowoczesne urządzenie, na pewno często obawiasz się, że możesz porysować ekran podczas przecierania go szmatką. Profesjonalne środki czyszczące nie są tanie i zawierają szkodliwą chemię. 

Na szczęście jest jeden bezpieczny i w pełni ekologiczny środek do czyszczenia telewizora, który możesz zrobić samodzielnie w domu. Nie zajmie ci to więcej niż minutę, a składniki potrzebne do przygotowania porcji na jedno mycie nie zapłacisz więcej niż 2-3 złote.

Tym nigdy nie czyść brudnego telewizora. Możesz go poważnie uszkodzić

Jeżeli pomyślałeś o tym, aby do pozbycia się zabrudzeń wykorzystać płyn do mycia szyb, natychmiast porzuć ten okropny pomysł. Środki bazujące na alkoholu czy amoniaku nie są bezpieczne dla delikatnej powierzchni nowoczesnych ekranów telewizorów, laptopów, monitorów czy tabletów. Jeżeli ich użyjesz, możesz porysować lub całkowicie zepsuć urządzenie, za które przecież zapłaciłeś niemałe pieniądze. 

Może cię zainteresować: Ten składnik działa na tłuszcz jak rozpuszczalnik. Szybko wyczyścisz nim brudny okap

Jak czyścić ekran telewizora tak, by go nie porysować?

Do czyszczenia telewizora z kurzu, idealnie nadaje się ściereczka z mikrofibry. Do usunięcia lekkich zabrudzeń możesz również wykorzystać miękką bawełnianą szmatkę, albo specjalne rękawice czyszczące. Pamiętaj jednak, aby jedynie zwilżyć materiał preparatem. Nie może być on mokry, albo bardzo wilgotny, bo wtedy rośnie ryzyko zepsucia urządzenia. 

Oczywiście przed przystąpieniem do mycia ekranu, (lub jakiejkolwiek innej części urządzenia) zawsze najpierw musisz odłączyć swój sprzęt z prądu i odczekać kwadrans po to, by nagrzany poprzez użytkowanie telewizor zdążył ostygnąć. Jeżeli pominiesz ten krok, możesz sobie zrobić krzywdę, ponieważ może cię "kopnąć" prąd.

Czytaj również: Najlepszy płyn do mycia podłóg. Zrobisz go w 5 minut, a wypleni każdy brud

Domowy płyn do czyszczenia telewizora zrobisz za 2 zł, a obraz będzie po nim ostry jak nigdy

Jeżeli ekran szpeci nie tylko kurz, ale również ślady palców lub zwierzęcych łapek na ekranie, musisz sięgnąć po silniejsze środki czyszczące. Aby usunąć brud, przygotuj domowy płyn do czyszczenia telewizora z dwóch składników. Potrzebna jest ci woda destylowana i ocet, które są w pełni bezpieczne dla delikatnej powłoki ekranu telewizora. Zapobiegają za to osadzaniu się kurzu i genialnie nabłyszczają powierzchnię. 

Oba produkty wymieszaj ze sobą w proporcji 1:1 i przelej do butelki z atomizerem. Nie zajmie ci to więcej niż minutę. Pamiętaj jedynie, aby przed każdym użyciem wstrząsnąć płynem i spryskać nim ściereczkę, a nie nakładać bezpośrednio na ekran. Dzięki temu obraz na pewno będzie ostry jak nigdy.

Zobacz też:

Nietypowy sposób na odstraszanie os. Mówią, że wystarczy papierowa torba

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | triki