Reklama
Reklama

Zmieszaj te 3 składniki i spryskaj ubrania. Przestaną się elektryzować

Elektryzujące się ubrania to problem, który lubi doskwierać zwłaszcza latem. W takich sytuacjach nawet ulubiona bluzka może stać się prawdziwą zmorą. Czy można jakoś na to zaradzić? Okazuje się, że tak i to bez kupna drogich produktów. Wystarczą trzy składniki, które z pewnością każdy posiada w domu, aby stworzyć domowy płyn antystatyczny. Podpowiadamy, jak go przygotować.

Naelektryzowane ubrania to częsty problem, który dotyka zarówno zimą, jak i podczas upalnych dni. Noszenie takiej odzieży jest nieprzyjemne, a przede wszystkim niezwykle irytujące. Na szczęście jest na to sposób i to nie ze sklepowej półki. W łatwy sposób można samodzielnie poradzić sobie z tym uciążliwym problemem. Jak zlikwidować elektryzowanie się ubrań? 

Co zrobić, żeby ubrania się nie elektryzowały?  

Elektryzowanie się ubrań to wynik nagromadzenia ładunków elektrostatycznych. Gdy dwie powierzchnie otrą się o siebie, elektrony przeskakują z jednej na drugą i tym samym tworzą ładunek elektrostatyczny. Ubrania z takich materiałów jak chociażby poliester nasilają to zjawisko, bowiem znacznie łatwiej gromadzą one te ładunki elektryczne.  

Czym objawia się elektryzowanie ubrań? Najczęściej nieprzyjemnym przyleganiem materiału do ciała bądź dłoni. Zazwyczaj problem ten kojarzony jest z okresem zimowym, jednak może on dokuczać również latem. Podczas upalnych dni z pewnością nie jest to zbyt przyjemne.  

Wobec tego podczas upalnych dni warto postawić na ubrania z materiałów, które nie są podatne na elektryzowanie. Zalicza się do nich len czy bawełnę. Stawiając jednak na ubrania z innych materiałów, warto wiedzieć, jak zapobiec elektryzowaniu się ubrań. Domowy sposób nadchodzi z ratunkiem.  

Przeczytaj także: Zafarbowane ubrania da się uratować. Wystarczy, że użyjesz tego składnika

Domowy sposób na elektryzowanie się ubrań. Wystarczą trzy składniki  

Problem z elektryzującymi się ubraniami najczęściej dotyczy tych, które wykonane są z takich materiałów syntetycznych, jak poliester, nylon czy elastan. Latem przyklejające się do ciała ubrania, które elektryzują również włosy, z pewnością nie są czymś pożądanym. Aby uporać się z tym problemem, warto sięgnąć po płyn antystatyczny

Można go zakupić w wielu sklepach, jednak chcąc zaoszczędzić, można go również przygotować samodzielnie w domu. Jest to niezwykle proste, ponieważ do zrobienia potrzebna będzie jedynie szklanka wody destylowanej, cztery łyżki octu oraz łyżka gliceryny. Jak widać, są to łatwo dostępne produkty, które wiele osób posiada w domu. 

Jak zrobić domowy płyn antystatyczny? Podane składniki wystarczy ze sobą zmieszać i przelać do wygodnej butelki z atomizerem. Przygotowany płyn jest gotowy do użycia i sprawdzi się w przypadku elektryzujących się ubrań, ale również takich rzeczy jak koce czy narzuty na kanapę. Dzięki takiemu prostemu rozwiązaniu, codzienne funkcjonowanie stanie się odrobinę bardziej komfortowe a noszenie ubrań, bez względu na materiał, przyjemniejsze.  

Zobacz też:

Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz

Nasącz tym ręcznik papierowy i umieść pod uszczelką. Zapomnisz o brzydkim zapachu z pralki

To najzdrowsza przyprawa świata. We Włoszech jest w każdym daniu, w Polsce mało popularna

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki