Reklama
Reklama

Zepsuty zamek w kurtce? Nie musisz wymieniać, babcinym sposobem naprawisz go w 2 minuty

Mocne pociągnięcie zamka błyskawicznego może skończyć się jego zepsuciem. Nie oznacza to jednak, że trzeba go od razu wyrzucić. Niektórzy w takiej sytuacji pozbywają się nowych ubrań, a to wielki błąd. Uszkodzony zamek w kurtce czy spodniach możesz bardzo łatwo naprawić babcinym sposobem za pomocą popularnego... sztućca.

Zamek błyskawiczny w kurtce to element, który pozwala regulować ubranie, w zależności od upodobań, pogody czy samopoczucia. Zdarza się jednak, że ulega awarii. Może do tego dojść między innymi dlatego, że jest zbyt intensywnie użytkowany, jeden z ząbków oderwie się, albo między zakleszczą się w nim zanieczyszczenia. 

W wielu przypadkach da się go jednak jeszcze naprawić. Nie wyrzucaj więc od razu ubrania i nie biegnij do sklepu po nowy zamek błyskawiczny. Następnym razem, gdy się zepsuje, zastosuj ten babciny trik, a naprawisz go w 2 minuty za pomocą popularnego sztućca.

Jak naprawić zamek błyskawiczny w 1 minutę? Wyciągnij z szafki popularny sztuciec

Aby w 1 minutę naprawić zamek błyskawiczny, potrzebujesz tylko... zwyczajnego widelca. Na jego ząbki nałóż suwak, ale uważaj, by nie wkładać sztućca w miejscu, w którym mają znaleźć się ząbki zamka. 

Ząbki widelca powinny wejść pod uchwyt suwaka w taki sposób, by jeden ząbek ulokowany został z jednej strony, zaś drugi z drugiej. Gdy unieruchomisz zamek w ten sposób, zacznij nakładać na niego taśmę suwaka, pociągając za widelec, na którym ten się znajduje. Kiedy uda ci się już zapiąć zamek, wyjmij widelec. 

Może cię zainteresować: Masz problem z nawlekaniem igły? Ten prosty trik krawcowej rozwiąże go raz na zawsze

Zamek błyskawiczny w kurtce naprawisz także za pomocą... nożyczek

Jeżeli jednak naprawienie zepsutego suwaka za pomocą widelca wydaje ci się zbyt trudne, możesz również podreperować go... nożyczkami. Ten patent sprawdza się zwłaszcza w przypadku krótszych zamków. Po prostu natnij taśmę tuż przy linii ząbków na około 1 milimetr i odetnij ten kawałek. 

Później nałóż suwak na dłuższą taśmę i pewnym ruchem przesuń go w górę. Przyłóż taśmy do zamka tak, aby ich długość była równa. Pamiętaj, że uwak powinien znajdować się na tej samej wysokości, na której znajdują się obie taśmy.


Zobacz też:

Wyrzucasz liście rzodkiewki? To błąd. Możesz je wykorzystać

Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka

Jak pozbyć się raz na zawsze muszek owocówek? Do tego produktu lgną jak oszalałe

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki