Reklama
Reklama

Masz problem z nawlekaniem igły? Ten prosty trik krawcowej rozwiąże go raz na zawsze

Nawlekanie nitki na igłę wydaje się proste, jednak w praktyce może sprawić sporo kłopotu. Istnieje wiele porad, dotyczących szybkiego wykonania tego zadania. Jeśli jednak zależy nam na czasie, warto wypróbować sposób zaprezentowany przez pewną krawcową. Co zrobić, by nawlekanie igły przestało być problemem?

Nawlekanie nitki na igłę wielu osobom sprawia duże problemy. Warto wiedzieć, jak można przyspieszyć cały proces — zwłaszcza gdy zależy nam na czasie, bo musimy szybko coś zszyć. Istnieje prosty sposób, by zawsze się to udawało. Jaki? Podpowiadamy.

Nawlekanie nitki na igłę. Wypróbuj ten trik

Nawlekanie nitki na igłę może być prostsze i szybsze, jeśli tylko wykorzysta się do tego kartkę papieru. Początkowo rozwiązanie może wydawać się skomplikowane i czasochłonne, jednak każdy szybko nabiera wprawy. Potrzebne będą tylko igła, nitka, kartka papieru i nożyczki.

Wyrwana z notatnika czy zeszytu kartka papieru powinna zostać złożona na pół, a następnie przecięta na dwie części. Z jednej z nich znów odcinamy połowę. W kolejnym kroku sięgamy po nitkę i zgiętą kartkę. Rozkładamy ją i układamy nitkę na zgięciu kartki tak, by wystawała z obu stron. Następnie przy pomocy nożyczek ucinamy kartkę po skosie — aby powstał ostry róg w miejscu, w którym zaczyna się nitka.

Czubek kartki należy następnie włożyć do dziurki na nitkę w igle. Gdy przejdzie przez otwór, odrywamy go. W dłoni zostanie nam wówczas przewleczona igła. To prosty i skuteczny sposób, by nawlec nitkę na igłę. Przyda się również, gdy oczko na nitkę jest mniejsze. 

Czytaj też: Przypalone naczynie żaroodporne znów będzie wyglądać, jak nowe. Wlej to do środka i włóż do piekarnika 

Jak nawlec nitkę na igłę? Najlepsze porady

Istnieją różne inne metody, przyspieszające nawlekanie nitki na igłę. Niektórzy polecają wykorzystać do tego szczoteczkę do zębów, na której układa się nitkę, a następnie celuje igłą we włosie. Inni z kolei polecają posmarować nić mydłem lub oliwką, dzięki czemu nie będzie się rozdwajać i łatwiej przejdzie na drugą stronę oczka.

Najprostsza metoda to delikatne zwilżenie jej wodą i skręcenie w taki sposób, by się nie rozdwajała. Woda szybko wyschnie i nie pobrudzi materiału. Warto jednak wykorzystać również trik z kartką papieru, który sprawdzi się nawet w przypadku małych igieł. 

Zobacz też:

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki