Reklama
Reklama

Zarysowałeś drewniane meble? To nie koniec świata, w ten sposób zamaskujesz defekt

To nieuniknione, w końcu zdarzy się dzień, kiedy na swoich meblach zauważysz zarysowania. Bez względu na to, czy są drewniane, czy z płyty, czy lakierowane, czy nie, z czasem ulegną zniszczeniu. Na szczęście rysy na meblach można ławo zamaskować - podpowiadamy, jak to zrobić.

Sposób na zarysowane meble? Weź orzech włoski 

Powstałe na drewnianych meblach rysy staną się mniej widoczne, jeśli czymś je uzupełnisz. Świetnie nadaje się do tego orzech włoski - jest miękki i łatwo wniknie w drewno. Po prostu go rozłup i orzechem nacieraj zarysowania na meblach.  

Dobrze jest dobrać orzech do koloru porysowanej powierzchni. Do jasnych kolorów wybierz migdał bez skóry, do ciemniejszych - pekan. Pocieraj orzechem powierzchnię tak długo, aż się wyrówna. Pamiętaj tylko, że ten domowy sposób nie zadziała na meblach lakierowanych.  

Inne domowe sposoby na zarysowane meble 

Jeśli twoje zarysowane meble są bardzo ciemne, do ich retuszu użyj pasty do butów. Dobierz kolor nieco ciemniejszy od zniszczonej powierzchni i pędzelkiem nakładaj na ubytek pastę. Po jej wyschnięciu wypoleruj wszystko miękką szmatką. Ten domowy sposób sprawdzi się w przypadku kolorów typu heban czy mahoń.  

Jasne meble uratujesz mieszanką oleju i cytryny. Zmieszaj je w stosunku 1:1 i przetrzyj zarysowaną powierzchnię. Dzięki temu ubytki przestaną rzucać się w oczy.  

Czytaj też: Posyp dywan, a później idź go wytrzepać. Będzie wyglądał, jak nowy

Profesjonalne przybory do retuszu rys na meblach 

W sklepach budowlanych bez problemu możesz kupić przybory, które pomogą ci zatuszować rysy na meblach. Woski retuszujące, pisaki, kredki woskowe dobierzesz pod kolor swojego umeblowania. Na każdym z takich przedmiotów znajdziesz instrukcję obsługi - dokładnie się do niej stosuj.  

Jeśli rysy na twoim ukochanym drewnianym meblu są wyjątkowo widoczne, skorzystaj z pomocy stolarza. Profesjonalista dysponuje odpowiednimi środkami i sprzętem, który przywróci drewnu dawny blask.  

Zobacz też:

​To ćwiczenie angażuje setki mięśni. Trenuj 3 razy w tygodniu, a wyrzeźbisz sylwetkę

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

Znajomi owijają walizki folią spożywczą? Gdy to przeczytasz, zrobisz tak samo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki