Reklama
Reklama

Zapomnij o chemii do czyszczenia łazienki. Ten domowy płyn usuwa brud szybko i skutecznie

Czyszczenie łazienki to stały element sprzątania mieszkania. Co zrobić, gdy zabraliśmy się za sprzątanie, a okazało się, że zabrakło nam odpowiedniego detergentu? Na szczęście jest na to sposób. Oto przepis na szybki i skuteczny domowy płyn do czyszczenia łazienki.

Domowy płyn do czyszczenia łazienki nie tylko pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze. To także rozwiązanie, które zredukuje przedostawanie się szkodliwych substancji do ekosystemu.

Od czego zacząć czyszczenie łazienki?

Żeby dokładnie posprzątać łazienkę, trzeba ją najpierw uprzątnąć. Wszelkie ubrania, ręczniki czy kosmetyki, które nie znajdują się na swoim miejscu, powinny tam trafić. Dzięki temu będziemy mogli posprzątać nie tylko szybciej, ale także dokładniej. Kolejnym krokiem powinno być odkurzenie wszystkich powierzchni. Pozwoli to nam uniknąć przesuwania kurzu z jednego miejsca na drugi. Tak przygotowana łazienka może być czyszczona z użyciem płynów i detergentów. Najlepiej zrobić je samemu — jest to tańsza i proekologiczna alternatywa.

Domowy płyn do czyszczenia łazienki

Tym sposobem jesteśmy gotowi do czyszczenia łazienki płynem. Jeśli nie mamy pod ręką kupnego płynu lub chcemy użyć wersji bezpieczniejszej dla środowiska, powinniśmy zrobić domowy płyn do czyszczenia łazienki. Do jego przygotowania potrzebne będą jedynie trzy składniki, które prawdopodobnie każdy posiada w swoim domu, czyli:

  • 50 g sody oczyszczonej,
  • 125 ml płynu do naczyń (½ szklanki),
  • 250 ml wody (1 szklanka).

Wszystkie składniki łączymy i dokładnie mieszamy. Następnie najlepiej przelać je do pojemnika ze spryskiwaczem. W ten sposób znacznie łatwiej będzie nam aplikować płyn na powierzchnie, które chcemy wyczyścić. Co więcej, tak przygotowany specyfik możemy wykorzystać zarówno w łazience, jak i w kuchni.

Jak często powinno się sprzątać łazienkę?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wynika to z faktu, że każdy użytkuje łazienkę w inny sposób, a także z różnicy w liczbie osób w gospodarstwie domowym. Większość osób sprząta łazienkę raz w tygodniu. I najczęściej jest to wystarczające. Warto jednak pamiętać, że powinniśmy sprzątać pomieszczenie, jakim jest łazienka, zawsze gdy zauważymy zabrudzenia czy zanieczyszczenia. Przyniesie to korzyść nie tylko naszemu samopoczuciu, ale także zdrowiu.

Zobacz też:

Nietypowy sposób na odstraszanie os. Mówią, że wystarczy papierowa torba

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: porady | czyszczenie | domowe sposoby