Reklama
Reklama

Zapomnij o brudnych okularach. Ten płyn do czyszczenia zrobisz w domu za kilka złotych

Codzienne czyszczenie jest ważną rutyną, umożliwiającą korzystanie z okularów przez długi czas. Nie trzeba wykorzystywać drogich preparatów, żeby usunąć najczęściej pojawiające się zabrudzenia. Można stosować środek za zaledwie kilka złotych.

Przygotowanie domowego środka do czyszczenia nie powinno sprawić nikomu problemu. To świetny pomysł, ponieważ można zaoszczędzić pieniądze i efektywnie usuwać zanieczyszczenia z powierzchni szkła. Jak zrobić taki preparat?

Roztwór czyszczący można nabyć, chociażby u optometrysty, czy w salonie okulistycznym. Jednak są prostsze rozwiązania, z których można skorzystać, wydając zaledwie kilka złotych. Potrzebne produkty nietrudno znaleźć w popularnych sklepach.

Co jest potrzebne do przygotowania środka do czyszczenia okularów

Środek do czyszczenia okularów można przygotować z zaledwie 3 składników. Można się zdziwić, jak prosta jest receptura. Do stworzenia preparatu potrzeba następujących produktów:

  • alkohol izopropylowy 70%,
  • woda demineralizowana,
  • płyn do mycia naczyń.

Warto od razu wspomnieć o tym, gdzie najłatwiej znaleźć poszczególne produkty. Alkohol izopropylowy 70% powinien znajdować się w asortymencie większości znanych aptek, ale także i sklepów z elektroniką lub artykułami budowlanymi. W tych samych miejscach (z dodatkiem stacji paliw oraz drogerii i bez aptek) można nabyć wodę demineralizowaną.

Jak przygotować preparat do czyszczenia okularów?

Preparat do czyszczenia okularów można sporządzić w prosty sposób. Trzeba zmieszać ze sobą alkohol i wodę z zachowaniem proporcji 3:1, a później dodać do roztworu dwie krople płynu do mycia naczyń. 

Później pozostaje tylko skorzystać z właściwości mieszanki. Preparat można przelać do buteleczki z atomizerem, a następnie spryskać nim powierzchnię okularów. Pozostałość płynu trzeba później usunąć, wykorzystując irchową szmatkę. Po brudzie nie będzie śladu.

Zobacz też:

Jest nazywany płynnym złotem. Pij każdego dnia, a zapomnisz o boczkach i wzdęciach

Ta mikstura pozwoli ci przetrwać jesień bez przeziębień. Nazywają ją "antygrypiną"

Wystarczy jeden ruch, by zaoszczędzić na energii podczas prania. Sprawdź, co robić, żeby zużywać mniej prądu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie