Reklama
Reklama

Zamiast wyrzucać, zalej octem. Zaoszczędzisz fortunę na środkach czystości

Powinieneś wreszcie zdać sobie sprawę z tego, że popełniasz karygodny błąd, wyrzucając skórki z mandarynek do kosza po obraniu. Zamiast marnować je, zacznij zalewać obierki octem, a zaoszczędzisz fortunę na środkach czystości. Ten prosty trik na zawsze zmieni twoje życie i pozwoli ci ograniczyć wydatki podczas zakupów na dziale z chemią.

Zalety jedzenia mandarynek są powszechnie znane.  Ten zdrowy, lekko kwaskowaty owoc w okresie jesienno-zimowym możesz jeść solo lub dodawać go do herbaty, ciast i innych deserów. To witaminowy zastrzyk dla twojego organizmu. 

Poza samymi mandarynkami niezwykle cenne mogą okazać się dla ciebie również... znajdująca się na ich wierzchu skorupka. Większość ludzi po prostu wyrzuca je do śmietnika, a to wielki błąd. Ze skórek po mandarynkach przygotujesz bowiem domowy środek czystości, dzięki któremu możesz zaoszczędzić fortunę na zakupie drogiej chemii w sklepie.

Nie wyrzucaj skórek po mandarynkach. Zalej je octem, a zaoszczędzisz fortunę na środkach czystości

Nigdy więcej nie marnuj skórek po mandarynkach. Zamiast po obraniu owoców wyrzucać je do kosza, wykorzystaj obierki ponownie podczas codziennych porządków. Dzięki temu zaoszczędzisz fortunę na zakupie sklepowej chemii, przygotowując własny w pełni naturalny, ekologiczny środek czystości. Po prostu wrzuć skórki po mandarynkach do słoika i zalej je octem spirytusowym.

Czytaj również: Smak kwaśnych mandarynek możesz poprawić. Po 15 minutach będą słodkie i smaczne jak nigdy

Do tego wykorzystasz domowy środek czyszczący ze skórek po mandarynkach

Po upływie tygodnia po prostu odcedź płyn i wykorzystuj go podczas domowych porządków. Domowy płyn ze skórek mandarynek zalanych octem może przydać ci się w łazience do usuwania osadu z kamienia, przypalonych blach w piekarniku czy  pozbywania się kurzu osadzonego na meblach. 

Aby przekonać się o jego właściwościach, przed użyciem po prostu rozcieńcz go z wodą w proporcjach 1:1 i przelej do butelki z atomizerem. W ten sposób zaoszczędzisz fortunę na detergentach.

Zobacz też:

Przypalone naczynie żaroodporne znów będzie wyglądać, jak nowe. Wlej to do środka i włóż do piekarnika

Czy poduszki można prać w pralce? Kieruj się tymi zasadami, a posłużą ci przez lata

Gotujesz jajka w ten sposób? To błąd, który pozbawia je wszystkich wartości

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie